07 Kasım 2018 Çarşamba

Bursaspor Başkanı Ali Ay, yeşil-beyazlı kulübün maddi anlamda çöktüğünü belirtti…

BURSASPOR ÇÖKTÜ

Bursaspor Kulübü dün Paul Le Guen ve yardımcılarına 260 bin Euro’luk ilk taksiti ödeyemedi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ali Ay, “Bıçak kemiğe dayandı. Paul Le Guen‘e ödemeyi yapamadık. Kredi borcumuzdan dolayı banka gelen tüm parayı tahsil ediyor. Günlük ihtiyaçlar da var. Daha önce bir şekilde finans sağlıyordum. Fakat artık ben de yapamayacağım” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Ay, yaptığı açıklamada; “Gerçekten deniz bitti. Bıçak kemiğe dayandı. Paul Le Guen‘e ödemeyi yapamadık. Kredi borcumuzdan dolayı banka gelen tüm parayı tahsil ediyor. Günlük ihtiyaçlar da var. Daha önce bir şekilde finans sağlıyordum. Fakat artık ben de yapamayacağım. Bankaların kredi faizlerini görüyorsunuz. Bu şartlarda ben nasıl kredi çekip bu parayı ödeyeyim. Kulübü buraya kadar getirdik. Bundan sonra artık ne olur bilmiyorum” şeklinde konuştu. Kongreyi kazandığı gün ‘bu kadar para verdim gerekirse bir bu kadar daha para veririm’ diyen Ali Ay’ın şu an bu tarz açıklamalarda bulunması akıllarda soru işareti bıraktı.

 

Arazi satılacak

 

Ali Ay ayrıca Bursaspor Kulübü’ne ait olan 28 bin metrekarelik arazinin ivedilikle satılması halinde bir nebze olsun rahatlayabileceklerini fakat piyasaların sıkışıklığı nedeniyle 20 milyon TL‘ye satışa koydukları araziye talip çıkmadığını da ekledi.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

23 Ağustos 2019 Cuma
Karşıyaka'da sakatlık şoku
23 Ağustos 2019 Cuma
Menemenspor sponspor buldu
23 Ağustos 2019 Cuma
Altay'lı futbolcudan sürpriz karar
23 Ağustos 2019 Cuma
Altınordu'da şok
23 Ağustos 2019 Cuma
Göztepe'den transfer çıkışı