05 Kasım 2018 Pazartesi

Büyükşehir Belediye Erzurumspor'la 1-1 berabere kalan Akhisarspor'da teknik direktör Cihat Arslan, çok gol kaçırdık kazanabilirdik 1 puandan memnun değilim “ dedi…


CİHAT ARSLAN 1 PUANDAN MEMNUN DEĞİLİM

Süper Lig'de Büyükşehir Belediye Erzurumspor'la 1-1 berabere kalıp düşme hattından çıkamayan Akhisarspor'da teknik direktör Cihat Arslan, golcülerinin formda olmadığını söyledi."Kağıt üzerinde favori olan bizdik" diyen Cihat Arslan, "Maç başında da tempolu başlayıp pozisyona girmeye çalıştık bunda başarılı da olduk. Arka arkaya önce Seleznyov sonra Onur'la 2-3 tane çok net pozisyona girdik. Beklemediğimiz anda gelen bir golle mağlup duruma düştük. Ondan sonra psikolojik olarak kolay değildi ama penaltı ve 1-1'den sonra yine kazanma arzusundaydık. Birkaç oyuncunun performansının düşük olmasına rağmen kazanabilecek pozisyonlarımız vardı. Galibiyet golünü atabilirdik. Bugün golcülerimiz formda değildi. İstediğimiz olmadı. Son anlarda oyun disiplininden kopunca bizim için acı bir tablo olabilirdi" diye konuştu.


‘‘Elimizde sadece 1 tane stoper ve 1 tane golcü var’’

Puan olarak mutlu olmadığını ama takımın kat ettiği mesafe, inancı, ürettiği pozisyonlardan mutluluk duyduğunu belirten Arslan, "Yaptığımız hatalar var, sezon başından bu yana yapılması gerekenler var. Bence bir teknik direktörün yapabileceği en iyi iş sezon başı planlama. Mustafa'nın da sakatlanmasıyla elimizde sadece 1 tane stoper var. Hem lig hem UEFA oynuyoruz ama elimizde yalnız 1 tane golcü var. Bazıları işin iç yüzünü bilmeden eleştiriyor ancak Sevilla maçı öncesi elimizde tek stoper kaldı. Maçta Mustafa sakatlanınca Sissoko'yu stoper yaptık. Bunların hepsini ya altyapıdan ya kendi içimizden arkadaşlarımızla aşacağız. Sakatların dönmesi bizi rahatlatır.

‘’Serginho'yla tanışmadım’’

Daha ben bir hoca olarak Serginho'yla tanışmadım. Daha görmedim bile. İnancımız var olmaya devam edecek. Takımda inanç var, mücadele var ama alternatif yok" dedi.


‘’ Seleznyov'un son anlarda taraftarla girdiği diyaloğu doğru bulmadım’’

Arslan, Seleznyov'un son anlarda taraftarla girdiği diyaloğu doğru bulmadığını, eleştiriye açık olmaları gerektiğini belirtti.


 

Haber Resim Galeri

Haber Video Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

15 Nisan 2019 Pazartesi
Elazığspor'un acılı günü