27 Şubat 2012 Pazartesi

''SERDAR BALİ TRABZONSPOR-MERSİN İ.Y  MAÇ YAZISI''


                   9 GOL YİYEN DEFANS NİYE HALI SAHADA?


  Futbol adına bir şeyler yapmaya çalışan acemi bir topluluk. Formalarına bakıp Trabzonspor şu takım diye tanımasalar, ligde böyle futbol oynayan takımın ne işi var derler. Kötü oynayabilirsin. Belki de rakip çok iyi oynadığı için senin oyunun gözükmeyebilir ama bu kadar sorumsuzluk ayıptır. Vücut olarak sahada beyin olarak nerede oldukları belli olmayan bir futbolcu topluluğunu taraftarlar uzun süredir Avni Aker’de görmemişti.

İlk yarıda ki durum şu,

Zokora sahte koşularla tribünü kandırma peşinde. En pahalı futbolcu ve bekliyor ki diğerleri iyi oynasın da ben de pastadan pay kapayım. Colman yine ortada yok, var olduğu günleri de artık hatırlayamıyoruz. Çok iyi ara pası attığı iddia edilen Alanzinho “vızıldayan ama bal yapmayan arılar” gibi.. Henrique oynuyor ama ortada bir şey yok. Yabancılar kötü de yerliler ne yapıyor? Onlar da takımı şampiyon yapsın diye çuvalla para ödenen yabancılara ayak uydurup, hiç bir şey yapmadılar.

Kısaca Trabzonspor ilk yarıyı Mersin İdman Yurdu’nun iyi oyunu yüzünden mağlup kapatmadı, Trabzonspor o kadar kötü ki, Mersin tek farkla ilk yarıyı bitirdiği için üzülmeliler. İkinci yarı başladı biraz da ofsayt kokan vuruşla Nobre takımını 2-0 one geçirdi. Golden sonra Trabzonspor biraz daha canlı oynamaya başladı. Bu canlılık golü getirdi. Trabzonspor baskıyı iyice arttırdı. Ama bu baskı sadece oyun disiplininden uzak şahsi gayretlerin getirdiği baskı şeklinde devam etti. Bu baskı ikinci golü de getirdi. Ama Trabzonspor yetkilileri tehlikeyi göremediler. Beraberliği sağladın bilinçsizce saldırmanın tehlikeli olduğunu taraftar değil, yetkililerin bilmesi gerek. Önlem almakta gecikince kalende golü görüyorsun. Trabzonspor’un aksayan yeri gün gibi aşikar ama bu taraftarın çoğu kafasını kuma gömmüş görmek istemiyor. Yazık, yazık.. Futbol adına Mersin İdman Yurdu’nun mücadelesinden başka Trabzon adına yazacak bir şey yok.

Demek ki Burak olmasaydı, Trabzonspor’un galibiyetleri de olmayacaktı. Bu ayıp da diğer futbolculara yeter. Netice ne olursa olsun Trabzonspor transfer sezonunda yaptığı yanlışlıklarının cezasını çekiyor. Bana göre en kolay şampiyon olunacak seneyi iç çekişmeleri yüzünden boşa geçirdiler. Bu kadar transfere rağmen son üç maçta 9 gol yiyen defans niye yine sahada? Eğer cevap yoksa, zaten Trabzonspor’u yazmaya da gerek yok

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

04 Ocak 2024 Perşembe
Esenler Erokspor İddialı
04 Ocak 2024 Perşembe
Marco Paixao Şanlıurfaspor'da
03 Ocak 2024 Çarşamba
Pazarspor'da yeni hoca belli oldu
03 Ocak 2024 Çarşamba
Bursa'da Seçim
03 Ocak 2024 Çarşamba
Türkiye'de temel sorun prim