06 Mayıs 2022 Cuma

İsmi TFF'de başkan adayları arasında geçen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, iddialarla ilgili soruya aynen şu cevabı verdi…


BAŞKAN ADAYI OLUYOR MU ?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in istifasının ardından yeni başkanın kim olacağı sorusu gündemdeki yerini koruyor.

 

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın öteden beri TFF Başkanlığı'nı istediği biliniyordu. Özdemir'in istifasının ardından gündeme gelen ilk isim yine Göksel Gümüşdağ oldu. Hatta Nihat Özdemir, istifasından en büyük sorumlu olarak da onu gösterdi. Gümüşdağ'ın adı yine adaylar arasında öne çıktı.

 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise adının adaylar arasında geçmesiyle ilgili olarak en net açıklamayı yapan isim oldu ve böyle bir planının bulunmadığını bildirdi.

 

TFF Başkan adaylığı için Fatih Terim adı da öne atıldı. Ancak Terim'den bu konuda bir açıklama geldi.

 

Bir başka aday ise Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi. Çebi'nin destek bulması halinde aday olacağını öne sürülüyor.

 

Bunun üzerine Ahmet Nur Çebi'yi telefonla aradık. Cevap vermedi. Ancak kısa bir süre telefondan mesaj gönderdi ve "Beni aramışsınız Gürel bey. Uygun değilim. Mesaj atın lütfen" dedi.

 

Ben de, "Nezaketinize teşekkür ederim. Her yerde federasyon başkanlığı için adınız ileri sürülüyor da onu soracaktım" karşılığını verdim.

 

Aynen şu cevabı verdi:

 

"Cenevre'ye Beşiktaş'ın UEFA'daki konularla ilgili toplantıya gidiyorum. Uçağa biniyorum. Şu an aklım bu konularda."

 

Bugün Cenevre'de başkan. TFF Başkanlığı için ne düşündüğünü açıklamadı. Beşiktaş'la ilgili işleri var şu anda. Bundan anladığım, dönüşünde gereken açıklamayı yapacak. Beşiktaş kongresinde yine aday mı? Yoksa TFF Başkanlığı mı? Sanırım bir hafta içinde açıklayacak.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

05 Eylül 2023 Salı
Bence Galatasaray iyi değil
05 Eylül 2023 Salı
FENERBAHÇE YÜZDE 50'SİNDE
05 Eylül 2023 Salı
Bursaspor'un işte yeni hocası