30 Nisan 2012 Pazartesi

Futbolun havasını solumuş tozunu yutmuş, sizlerin de beğenerek okuduğu  Ferhat Direkçi, Alanyaspor-Eyüpspor Müsabakasını Yazdı. İşte Spor adamı Ferhat Direkçi’nin Alanyaspor-Eyüpspor maç yazı yazı dizisi sizlerle..ALANYASPOR FIRSAT TEPTİ

Alanyaspor 25 derece sıcaklıkta oynadığı Eyüpspor maçı sonunda play off şansını gelecek maçlara bıraktı.. sıcak bir havada oynanan ve  son 20 dakikaya kadar fazla gol pozisyonu olmayan maçın sonunda play off a gider gibiyken saçma sapan yediği bir golle bu şansını elinin tersiyle geri çevirdi.

 2.dakikada mutlunun uzaktan çektiği şutu kaleci murat iki hamlede kornere attı. ilk yarı boyunca orta alan şeklinde gecen maçın en güzel hareketi 45.dakikada Serkan’ın sert ve düzgün vuruşunun kaleci murat tarafından önlenmesiydi.

 ikinci yarıda 62.dakikada İshak’ın çapraz pozisyonda kaleye çektiği sert şut yine kaleci muratta kaldı..69.dakikada kullanılan bir serbest atış sonrasında defans arasında gidip gelen topu önünde bulan merttin golü play off kapsını araladı.. bu dakikadan sonra fatihinde oyuna ağırlığını koymasıyla biraz daha hareketlenen Alanya spor mutlu ve İshak’la gol pozisyonlarına girdi ancak 88.dakikada saçma sapan bir gol yedi  karambolde sıkışan topu bu defada isa önünde bularak filelere bırakınca çok önemli bir 3 puanı Alanya sporun elinden aldı.. çok yazık oldu.. umarım önümüzdeki maçlarda bu şansı tekrar yakalar.. çünkü çok iyi olacaktı.. onca sorunlarla boğuşarak başladığı ligi play off a çıkarak sonuçlandırabilse ekstra bir iş yapmış olacak. hala bu şansı var sakın futbolcular rehavete kapılıp işin peşini bırakmasınlar..

 Maçın geneline baktığımızda.. iki takımında orta sıralarda rahat durumda olmalarından dolayı maç pek iddialı geçmedi.. sıcaklarda buna eklenince kısır bir maç ortaya çıktı.. dikkati çeken futbolcuların başında SERKAN SEVİNÇ vardı.. defansif görevinin yanı sıra hücumda da çok etkili oldu çok diri göründü, SALİH sağ taraftan yapılan ataklarda çok güzel bindirmeler yaparak Eyüp defansının arkasına sarktı ancak arkadaşları  topla buluşturamadılar. RECEP sakinliği ve yerinde müdahalelerle topu oyuna sokmasıyla  Ademi aratmamaya gayret etti ve başarılıda oldu. MUTLU zaman zaman pas hataları yapsa da nerdeyse bütün mücadelelerin içinde oldu çok koştu şut attı çokta darbe aldı ama ayakta kalanda o oldu.. fiziki açıdan da mutlu iyi duruma gelmiş.. Mehmet eski alışkanlığını sürdürdü topla çok oynadı bir şeyler yapma adına çabalasa da çok hata yaptı.. iyi niyetli ama çok topla oynaması çok top kaptırmasına neden oldu.. KAZIM her zamanki gibi arı gibi bitmek bilmeyen enerjisiyle her yere yetişmeye çalışıyor.. MERT gol atmasına rağmen oyuna katkısı pek olmadı bazı pozisyonlarda çok ağır kaldı oyunda çoğu zaman kayboldu.. İSKENDER elinden geleni her zaman olduğu gibi yapmaya devam etti cansiperane oyunu takdire değer.. İSHAK tecrübesiyle oyuna yön veriyor.

 Bu sezonu umarım play off kapısından içeri girerek tamamlayacak olan ALANYASPOR maddi anlamda da elde edeceği gelirlerle rahat bir nefes alır.. ..maddi sıkıntıları yönetim bir yere kadar karşılayabilir, buraya kadar bu puanları toplamasıda bana göre başarı. play off artı bir maddi gelir getireceğinden önümüzdeki yıla en azından daha rahat girmesine neden olacaktır..

  Son olarak hakemlere bir şeyler söylemek istiyorum.. Hakem komitesi çok acemi hakemleri atamaya devam ediyor.. saçma sapan kararlarla maçı çığırından çıkarmaya devam ediyorlar..2 lig hakemlerin staj yeri olmamalı.. Bugünde sahanın en kötü oyuncuları ne yazık ki HAKEMLERDİ..

  Seyirci bu defa daha organize ve daha etkiliydi.. umarım daha da artarak devam eder örnek seyirci olma yolunda Türkiye’de ses getirir.. saygılarımla..

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza