16 Aralık 2014 Salı

Futbolun havasını solumuş tozunu yutmuş, sizlerin de beğenerek okuduğu Ferhat Direkçi, Alanyaspor'u yazdı. İşte Spor adamı Ferhat Direkçi’nin kaleminden ''Alanyaspor'' yazısı sizlerle.

ALANYASPOR İŞİ ZORA SOKTU 0-2

Alanyaspor kritik maçlarından birini kaybetti..Önümüzdeki haftalar çok zorlu virajlardan geçecek, bir an önce toparlanmalı .
Dün ELAZIĞSPOR karşısında izlediğim takımımızı tanımakta çok zorlandım..takımımızın ayarı bozulmuş..Daha önceki maçlarda izlediğim Alanyaspordaki kazanma arzusu kollektif futbol,rakibi ısıran oyununu göremedim.kendisi gibi top tekniği yüksek olan Elazığspor karşısında zorlanırken rakibin usta ayakları tecrübeli futbolcu Mehmet çakır önderliğinde sonucu kendi lehlerine çevirmeyi başardı..

HÜSEYİN KALPAR hoca ilk maçında sanırım takımı gördü ve eksikleri tesbit etme fırsatı bulmuştur..ilk maçı olması dolayısı ile kendisine fazla bir şey söylemenin anlamı yok..sanıyorum kadro yapısında bazı değişikliklere gidecektir..tabiki kendi oyun anlayışınıda takıma anlatacaktır..

Alanyaspor defansın orta göbeğinde çok fazla aksıyor,çabuk oyunculara sahip rakip takımlar karşısında çok ağır kalıyor..koray bir nebze geriyi toparlamaya çalışsada Gökalp ağır kalıyor..orta sahada Timuçinin gününde olmaması Emreye fazla yüklenmesine neden oldu ..Thomas oyunda hiç yok..pas alışverişi yapamadığı gibi çok top kayıpları yaptı..Efecanla başlayan ataklardada rakibin presi, olabilecek tehlikeleri çabuk kesti.

HAYDAR: Biri penaltıdan olmak üzere 2 gol yedi birincisinde top uzak köşeye gitti penaltıda çaba gösterdi ama yetmedi genelde hatasız oynadı.


SERCAN:rakibini çok kaçırdı ataklara yeterince katılamadı yetersiz kaldı.


GÖKALP:Çok ağır kaldı rakibin araya atılan toplarında zor anlar yaşadı hava toplarındada aksadı.

KORAY:Sakatlanıncaya kadar defansı toparlamaya açıkları kapatmayı başardı ancak erken sakatlanıp çıktı..

KEREM:Önceki maçlarına oranla iyi değildi ancak üzerine gelen rakip oyuncularla mücadele etmeye çalıştı zaman zaman yalnız kaldı ataklara çıkma gayreti sınırlı kaldı.

TİMUÇİN:Formsuz bir günündeydi,çok koşan press yapan timuçinden çok farklıydı..umarım kısa zamanda tekrar düzelir..

TOMAS BOREK:oyuna hiç bir katkısı yoktu,zaman zaman yaptığı pas hatalarıda rakibe atak yapma şansı tanıdı..çok çalışması lazım.

SİNAN:iyi niyetli çabası oyuna katkı sağlayamadı.oyun içerisinde kayboldu.

EFECAN:Takımın çok çabalayan isimlerinden biriydi,sağa sola deplaseleri atakları başlatma arzusu iyiydi.takımın ayakta kalan isimlerinden biriydi.

EMRE:Emrede efecanla birlikte çok çabaladı,kenarlara uzun isabetli paslar,derinlemesine defans arasına attığı paslarla arkadaşlarına gol yolları açmaya çalıştı ancak çabasının karşılığını alamadı.

AYİTE:İlk yarı hiç bir varlık gösteremedi ikinci yarı biraz kıpırdadı,çok gerilere gelip top almaya çalışınca gol yollarından uzakta kaldı..eski formu ve gücünden uzak..kesinlikle yanına iyi bir santrfor lazım.tek başına bu ligin yükünü taşıyamaz.

ADEM:Sonradan oyuna dahil oldu,her zamanki gibi elinden geleni yapmaya çalıştı,kendisine tavsiyem bu formayı üzerinden çıkarmaması,,eksikliği varsa tamamlamalı takımın iyi bir Adem e ihtiyacı var.

Futbol bu galibiyetlerin yanısıra mağlubiyetlerde olacaktır,karamsar olmaya gerek yok,Alanyaspor ilk haftalarda ortaya koyduğu performansı tekrar yakalayabilirse tehlike yaşamaz.Aksayan bölgelere isabetli 3-4 transfer yapılırsa ki bu konuda ben yorum yapmayacağım çünkü bunu en iyi teknik heyet belirler,düzelmemesi için bir neden yok..ancak 2 maç kaybedilince tehlikeli bölgeye inebileceğimizide unutmamak lazım.

Lig çetin bir lig,ikinci yarı hataların en az olması gereken bir lig..ciddi ve çok tecrübeli takımlar var.HÜSEYİN hoca tecrübesi ile bu lige hakim bir hoca, umuyorum yönetim ile birlikte bu sorunları çözecektir.

Futbolcu kardeşlerimde daha önce gördüğümüz performanslarına ulaşmak için çok çabalayıp çalışmaları ve bu güzel şehrimizin takımını tehlikeli bölgeden uzaklaştırmaları gerekiyor..bu potansiyel kendilerinde var.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza