12 Mayıs 2019 Pazar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Çaykur Rizespor ile Galatasaray arasında oynanan maçtaki hakem kararlarını eleştirdi…
 

ALİ KOÇ FUTBOLUN KARA GECESİ

Ülker Stadı’nda oynanan ve 2-1 Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle sona eren Akhisarspor maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan başkan Ali Koç, “Herhalde bugün yaşananlar sözün bittiği yer olsa gerek” diye konuştu.


Türk futbolu açısından sıkıntılı bir gün yaşandığını belirten Ali Koç, şu ifadeleri kullandı:

 

“Türk futbolu açısından son derece üzücü, endişe verici aslında bununla beraber malumun ilanı. Ben gerek seçim sürecinde gerek seçildikten sonra her zaman bu sistemin temizlenmesi gerektiğini üstüne basa basa söylüyorum. Mütemadiyen sistemin kokuşmuş olduğunu, vasatlığın altında olduğunu, teknolojiye rağmen ne kadar kurgulanmış olduğunu görüyorsunuz. Bugün yaşananlara şaşırsam mı, üzülsem mi, gülsem mi bilemiyorum ama hakikaten yazık, çok yazık.”

 

“BU BASİT BİR HATA DEĞİL”

Ali Koç, Çaykur Rizespor-Galatasaray maçının hakemi Serkan Çınar’ın vermiş olduğu kararların basit bir hatadan ibaret olmadığını savundu. Sorunların çözümü için topyekün hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Ali Koç, “Bu aslında beceriksizlikle basit bir insan hatasıyla küçük bir yanlışla anlatılabilecek bir durum değil, bunun çok çok ötesinde. Türk futbolunun bu anlayıştan, bu zihniyetten, bu virüslerden arınması lazım. Sadece futbolu yönetenler değil, bu değer zincirinin içindeki tüm paydaşların temizlenmesi, temizlenemeyeceklerden arındırılması ve bu sistemin böyle devam etmemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Türk futbolunda en büyük sorumluluğun Türkiye Futbol Federasyonunda (TFF) olduğunu aktaran Fenerbahçe Kulübü Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tepkili konuşmalar da bir şeyi değiştirmiyor ama bence Türk futbolu ayağa kalkmalı, Türk futbolu ortak tepkiler verebilmeli, Türk futbolu kendi içinde kendi kendini temizleyebilmeli. Adil rekabetin sağlanabileceğini hep beraber gösterebilmeliyiz. İnsan olduğu yerde hata olur ama hata var, hata var. Burada, hatadan öte bir durumdan bahsediyoruz. Her zaman ifade etmişimdir, Türkiye Futbol Federasyonu Türk futbolunda adil rekabetin, hakkaniyetin sağlanması için sorumluluğu en yüksek kurumdur. Hepimizin sorumlulukları vardır ama 1 numaralı kurum TFF’dir. Futbolun ne kadar gerginlik oluşturduğunu, nasıl ayrıştırıcı bir konumda olduğunu, nefret tohumlarının nasıl ekildiğini üzülerek görüyoruz. Çocuklarımıza bırakacağımız mirasın bu olmaması lazım”.


 

Haber Resim Galeri

Haber Video Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya-Trabzon maçı ertelendi
25 Ocak 2020 Cumartesi
Kara Kartal'ın çöküşü
25 Ocak 2020 Cumartesi
Galatasaray'da sular durulmuyor…
25 Ocak 2020 Cumartesi
Beşiktaş'ta sular durulmuyor
25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya'da imzalar atıldı