23 Şubat 2019 Cumartesi

Ali Koç, eski başkanvekili Nihat Özdemir'in gündem yaratan sözleri sonrasında açıklamalar yaparak, Nihat Özdemir'in sözlerinin kulübe zarar verdiğini söyledi.

 

ALİ KOÇ’TAN NİHAT ÖZDEMİR’E CEVAP !

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Başkan Vekili ve Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Nihat Özdemir’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe eski başkanvekili Nihat Özdemir'in "Ben TFF’nin tarafsızlığının teminatıyım. Fenerbahçe’nin veya başka bir kulübün aleyhine hiç bir uygulamaya göz yummam. Koç’un yaptığı kendi günahına mazeret aramak. Üzülüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.
 

İşte Ali Koç’un açıklamaları;
 

“Bu toplantıyı yapmamızın nedeni genelde biz hakemler veya maçlar üzerine konuşmayız, ana nedeni ligin ikinci yarısının 4 haftasında yaşadığımız bazı hakem hataları. Bizim için verilen verilmeyen kararlar. Rakiplerimiz için çalınıp çalınmayan endişeleri anlattım. Bu endişeleri kazandığımız maçtan sonra da açıklamıştık. Bu hataların sistematik olduğu endişesi bizlere hakimdi. Bu bağlamda açıklama yaptık. Bunu takiben 2 gün sonra eski başkan vekilimiz, 15 sene başkan vekiliiği yapmış sayın Nihat Özdemir’in özellikle bir medya grubunda manşete çıkarılmış açıklamaları vardı.”

“Son derece şaşırdık, üzüldük. Herhalde bir düzeltme gelir diye bekledik. Niye üzüldük, şaşırdık, açıklama bekledik bunu sizlerle paylaşmak istedik. Kendisiyle bir görüşmemiz oldu. Şahitleri de var. Bu görüşmede Nihat bey TFF’nin işleyişi, MHK konusunda endişelerini, görüşlerini paylaştı. Bizim düşüncelerimizle paralellik arz ediyordu. Cumartesi manşetlerde gördüğümüz görüşleriyle taban tabana zıt görüşlerdi. Herhalde bir düzeltme, açıklama gelir dedik. Gelmedi. Üzüldüğümüz noktalardan biri de, Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumla ilgili kimseyi suçlamadım. Mazeret üretmedim, hakem hatalarına bağlamadık. Pek çok kez bunun sorumlusunun benim ve ekibimin olduğunu ifade ettik”
 

“ÜZÜLSEM Mİ, KIZSAM MI BİLEMEDİM”
 

“Nihat Özdemir ile görüştüm. Herhangi bir açıklama yapmadan, durumu tam kavramadan bir açıklama yapmak istemedik. Kendisine, ‘Nihat bey sizinle yaptığmız toplantıda böyle demediniz mi? Sizin de rahatsızlığınız yok muydu?’ dedim ve kabul etti. Buna mukabil sorumlunun biz olduğumuzu söylemedim mi size?’ dedim, ‘Söyledin’ dedi. Bu açıklamaları kendisine sormak ihtiyacı duyduk. Kendisi inkar etmedik. ‘Evet ben bu açıklamaları söylemek zorunda kaldım’ mealinde bir ifadesi oldu. Neden mecbur kaldığı konusundaki sebepleri dinlediğim zaman açıkçası üzülsem mi, şaşırsam mı, Nihat bey için üzülsem mi, kızsam mı bilemedim.”

“Nihat bey beyanat vermemiş. Başka bir toplantıya gitmiş ve bu toplantıda bizim yaptığımız açıklamalarla ilgili rahatsızlıklarda bulunulmuş. Nihat bey de bu görüşleri vermek zorunda kalmış. Bizler kapalı kapılar arkasında başka konuşan, başka ortamlarda başka şekilde konuşan insanlar değiliz. Özelde konuşulanları da açıklamayı uygun bulmayız. Dolayısıyla aramızda geçenleri şu andan daha fazla anlatamam. Anlatmam sıkıntılı bir ortam yaratır. Biz hayatta güvenmeyi, güvenilmeyi ilke edinmiş insanlarız.”
 

“NİHAT BEY KULLANILMIŞ YA DA KENDİSİNİ KULLANDIRTMIŞ”
 

“TFF’de ciddi rahatsızlıklara neden olmuş. Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamalar boşa çıkartılmak için Nihat bey kullanılmış, ya da kendisini kullandırtmış. Fenerbahçe’yi temsil eden biri olarak Nihat beyin bize karşı söyleyeceği, bizim açıklamalarımızı zayıflatacak söylemlerin kamuoyunda ilgi ve itibar göreceği düşünüldüğünden böyle bir olay planlanmış. Nihat beyin söylediklerinin manidar ve manasız olmasının dışında son derece programlı yapıldığını görüyorum. Nihat bey kendini bu duruma düşürmemeliydi”


 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya-Trabzon maçı ertelendi
25 Ocak 2020 Cumartesi
Kara Kartal'ın çöküşü
25 Ocak 2020 Cumartesi
Galatasaray'da sular durulmuyor…
25 Ocak 2020 Cumartesi
Beşiktaş'ta sular durulmuyor
25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya'da imzalar atıldı