06 Mart 2012 Salı

Necip Çarıkcı bana  transfer yapalım ısırgan futbolcular alalım dedi. Ben dedim ne gerek var  futbolcu almayalım öyleyse Köpek alalım  Köpek daha iyi ısırıyor dedim.  Necip çarıkcı varsayalım Messi'yi transfer etse  onuda oynatmaz boyu ufak diye... Necip Çarıkcı varken Boluspor'dan bir çacık olmaz...Boluspor’un Eski Teknik Direktörü imparator lakaplı Coşkun Demirbakan Boluspor’da Yaşananları, Bilinmeyenleri, Göz Artı Edilen Kamuoyundan sırla Saklanan Gerçekleri, Boluspor’un Bugünün Yarını Marka Futbol Boluspor Temsilcisi Mehmet Mutluoğlu’na anlattı.

 BOLUSPOR’UN EN BÜYÜK RAKİBİ ( NECİP ÇARIKCI ) BOLU’DA

Necip Çarıkçıya bu lig birkaç beden büyük gelir. Kendisi de  geçen gün bu sözlerimi doğrulamış Basın toplantısında demiş Boluspor’un yeri 2.Ligdir diye. Bence Boluspor’un yeri süper lig ama Necip Çarıkçının yeri 2.lig ve 3.ligdir.

Mehmet ’cim ben öyle herkesle röportaj yapmam. Ama işini doğru yapan insanlara gerçekleri her daim paylaşmaktan onur ve gurur duyarım.

Boluspor’la tanışmanız nasıl oldu?

İki  yıl sezon başında birçok Kulübünün, süper lig takımları dahil transfer tekliflerine Necip çarıkçının bir ay öncesinden beni arayıp şu güne kadar bekle demesi üzerine  verdiğim sözden dolayı cevap bile vermedim, ve Boluspor’la anlaştım.

Sizin Dönemizde Transferler Nasıl Gerçekleşti? 

Transfere ben karışmadım. Baktım 2.lig grubunda oynayamayacak futbolcular alınıyor.

Son olarak Ömer Yalçın ve Erhan Çatalcam’ı adam bulamadıkları için tavsiye ettim, Anlaşıldı.

NECİP ÇARIKCI ISIRGAN FUTBOLCU ALALIM DEDİ. BENDE KÖPEK ALALIM DEDİM !

Necip Çarıkcı bana  transfer yapalım ısırgan futbolcular alalım dedi. Ben dedim ne gerek var  futbolcu almayalım öyleyse Köpek alalım  Köpek daha iyi ısırıyor dedim. Mehmet'cim Necip çarıkcı var sayalım Messi Transfer etse onuda oynatmaz ufak tefek boylu diye.  

Emuael Emenike Gerçeginin Altındaki sır Perdesi Nedir ?

Emenikenin Menajeri Mehmet Gölpınar Karabük’le anlaşmasından bir ay sonra Termal kamplıca otelinde tesadüfen görüştüğümüzde hocam ben Emenikeyi kulübe getirmiştim, sen yoktun. Menajer Atilla Futbol şube sorumlusu Osman beyi aradı tesiste yer olmadığını söylediler. Bende Emenikeyi aldım Karabüke götürdüm dedi.

Daha sonra öğrendim ki, Necip Çarıkçı 1,5 Ay sonra bu konuyu değiştirerek , Sanki Emenikeyi ben istememişim senaryosu yaratılmış.Bu ve bunun gibi asılsız yanlış olayları öğrenince orada yaşanan yanlışları yönlendirmeleri ve kamuoyundan saklanan gerçekleri açıklamak için yerel bir Tv ye bağlanmak istedim.

Ancak Çarıkçı’nın program yapımcısını engelleyerek  beni programa bağlatmadı.

Daha sonraları Boluspor’un kritik müsabakalarının olmasından dolayı kargaşa ortamı yaratmayayım  düşüncesi ile şahsıma yapılan olayları uygun zaman bulamadığımdan dolayı dile getiremedim.


Necip Çarıkçının Nasıl Bir Başkandı ve Futbol Bilgisi Nasıldı?

3.Lig seviyesinde düşüncelerle yöntemlerle Bank Asya da başarılı olmak hayal bile değil,

Şimdi final oynamışlığından bahsedenler olacak  Eskişehir garantilemeseydi o finallere gidilmezdi.

-Gidile bilebilirdi de Hocam

Gidilirdi diyelim. Tesadüfen bazen yanlışlar doğru yapabiliyor çok örneği var. Neyse konu bu değil. Konu Necip Çarıkçının Kişiliği.

Necip Çarıkçı Boluspor’dan Arta Kalan Zamanlarda Sosyal Aktivitelerinize Karışır mıydı?

Boluspor’u çalıştırdım müddetçe kendinden  büyük olmama rağmen bazı yerlere gitmemi bazı kişilerle oturmamama telkin etmesine rağmen, örneğin Taner Becikoğlu ve istemediği kişilerle bir araya gelmemi hazmedemezdi.

Boluspor’dan Ayrılırken Bazı Alacaklarını Hibe Ettiniz Doğrumu?

Evet, Doğrudur Mehmetcim. 140.000 Bin TL Alacağımı Hibe Ettim. Ben Kulüplerin Başarısını Düşünen Teknik Adamım. Dile Kolay Mehmetçim 27 yıldır Teknik Adamlık Yapıyorum içlerinde şampiyonluklar var Finaller Var  Yetiştirdiğim onlarca Gerek Süper Ligde Gerekse de  A Milli Takım Formasını Giyen Türkiye’de Avrupa’da Yıldızlar var.Benim için para hep ikinci planda olmuştur.

Konumuz Boluspor Hocam, Boluspor’dan Necip Çarıkçı ile Güzel Söylemler Söyleyerek Ayrıldınız. Sonrasında Durumlar Nasıl Gelişti? Neler Söylemek istersin?

Ben Boluspor’dan Ayrılırken Kendisi Hakkında Güzel söylemler söylememe üstüne üstlük 140.000 TL’lik  Alacağımı hibe etmeme rağmen daha sonra anlaşma yapacağım kulüp başkanlarını arayarak hakkımda iftiralarda bulunması, gördüğü meslektaşlarıma  benden alkolik diye bahsetmesi ne insanlığa ne adamlığa yakışır. İyi şeyleri kendine kötüleri ve başarısızlıkları başkalarına mal etme kişiliğinde olan insanın, kendisinden başkalarının başarılı olmaya anladığım için Semercioğlu’na, Çarıkçı orada bulunduğu sürece başarılı olamayacağını söyledim. Keşke yanılsamışımda Boluspor Süper Lige çıksaymış.

41 yıldır Futbolun içindeyim. Kazıyarak Yazdıklarım Kişiliğim tutum ve davranışlarım kolay kolay silinmez.

Sayın Çarıkçı beni tanıyanlara beni anlatma, kendini güldürüsün. Şahsıma yönelik yalan ve iftiralardan dolayı seni kınıyorum.

 Geçen Yıl Kaçan Şampiyonluğu ve ilk  Altıya Giremeyişi Neye Bağlıyorsunuz?

Geçen yıl Devre arası Antalya’da karşılaştığımız Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu ile ayaküstü yaptığımız kısa sohbette Necip Çarıkçı Bolu’da  olduğu müddetçeilk altıya dahi giremeyeceklerini söyledim. Keşke yanılsaydım da Boluspor Süper Lige Çıksaydı.

Ancak 41 Yıl Önce Fenerbahçe kariyerinde başlayan futbol geçmişim beni yanıltması olanaksızdı. Çünkü bu zaman zarfında gördüklerim, yaşadıklarım, birlikte olduğum insan tipleri hakkında doğru kararlar verecek kadar birikime sahiptim.

Peki Necip Çarıkçı ile Emin Semercioğlu’nu Kıyaslarımızda Ne Gibi Farklılıklar Gözünüze Çarpıyor ?

Bana göre Necip Çarıkçı Anadol, Emin Semercioğlu ise Mercedes. Mehmetçim Anadolla Mercedes’i kıyaslamak gibi bir şeydir. Necip Çarıkçı Bank Asyaya üç beş beden bol gelir. Bu izlenime Bolu sporla anlaştığımızda futbola bakışından yaptığı transferlerden anladım.

Necip Çarıkcı'ya Buzlar nasıl Erir Hocam ?

Necip çarıkcı'ya kırgınım ama affetmek büyüklüktür affederim ama bir şartım var. İnsanlar sağda solda sakal öpüyor Mehmet'cim.  Necip Çarıkcı'da gelsin benim elimi öpsün özür dilesin barışır ve afederim.

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

04 Ocak 2024 Perşembe
Esenler Erokspor İddialı
04 Ocak 2024 Perşembe
Marco Paixao Şanlıurfaspor'da
03 Ocak 2024 Çarşamba
Pazarspor'da yeni hoca belli oldu
03 Ocak 2024 Çarşamba
Bursa'da Seçim
03 Ocak 2024 Çarşamba
Türkiye'de temel sorun prim