13 Şubat 2013 Çarşamba

BU SESE KULAK VER TRABZONŞanlıurfa Kent Konseyi, Köy çocuklarına yoksullarla ilgili bir yardım kampanyası başlattı. Şanlıurfa ve şanlıurfaspor sevdalısı Ekrem Önder ÇİFTÇİ 'den Trabzonspor taraftarlarına Çağrı. Şanlıurfa ve şanlıurfaspor sevdalısı Ekrem Önder ÇİFTÇİ 'den Trabzonspor taraftarlarına Çağrı yazı dizisi sizlerle..

BU SESE KULAK VER TRABZON

Değerli Trabzonspor'lu ağabeylerim ve kardeşlerim bundan tam 1030 gün önce 2010 yılının 21 nisan sabahı sizlere basın mensubu arkadaşlarım aracılığı ile Şanlıurfaspor Taraftar Oluşumu Genel Koordinatörü olarak seslenmiştim..

Hatırladığınız gibi 5 Mayıs 2010 Ziraat Türkiye Kupası Final Maçı öncesinde "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından final maçının oynanacağı il Şanlı Urfa olarak açıklandıktan sonra gerek Trabzonspor yönetiminin , Sayın Şenol Güneş ‘in ve siz değerli Trabzonsporlu sevdalarının ; İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanması halinde büyük taraftar kitlesinden doğacak atmosfer, gişe geliri,ulaşım kolaylığı ve İstanbul’da yaşanan Trabzonlular yoğunluğu nedeniyle final maçının Şanlı Urfa ‘da oynanmaması konusunda ısrarcı davranması sonrasında , yaptığım açıklamada “Peygamberler Şehri halkı olarak Şanlıurfa Gap Arena Stadı’nda oynamayı reddedenleri , buraya geldikten sonra keşke dedirtip , mahcup edeceğiz.

Trabzonspor taraftarları Urfa’ya gelirse eğer , evlerindeymiş gibi ağırlanacak. Bizler Şanlıurfaspor sevdalıları olarak, İstanbul ittifakına baş kaldırmış Anadolu’nun en büyük kulübü olan kardeş takımımız Şanlı Trabzonspor’u kentimizde en iyi şekilde ağırlayıp final maçında tribünlerde yerimizi alıp 90 dakika boyunca destekleyeceğiz.

Karadeniz - Güneydoğu kardeşliği ön plana çıkarıp bütün Türkiye 'ye örnek olacak bir kardeşlik yaratacağımıza ve Türk futboluna fair – play dersi vereceğimize inanıyorum.

İnşallah final maçı sonrası bordo – mavi renklere gönül vermiş , kardeşlerimizi ellerinde şampiyonluk kupa ile mutlu bir şekilde Şanlıurfa’dan uğurlayacağız”. Demiştim.

2010 Ziraat Türkiye Kupası finali bayram havasında geçti , çok şükür her şey beklediğimiz gibi oldu , istediğimiz gibi seyir etti. Fair – play seminerlerine konu olacak nitelikte geçti. Sizler ile birlikte Şanlıurfaspor – Trabzonspor Kardeşliği Hatıra Ormanları ‘na ilk yeşil fidanları diktik. Peygamberler Şehri’ne kitaplar gönderdiniz Trabzonspor Kütüphane’leri oluşturuldu.Bu kardeşlik üzere belgeseller çekildi. Bunlar gibi daha sayamadığım birçok güzel sosyal faaliyet gerçekleştirildi. Yıkılmayacak temeller atıldı..

Karşılıklı yapılan onca güzel şeyler ile bütün Türkiye’ye renklerin ve halkların kardeşlerini gösterdik. Bu kardeşliğe ilk günden karşı olan İstanbul takımlarının taraftarları PTT 1. Lig'in 7. haftasında Şanlıurfaspor - 1461 Trabzon maçında Fenerbahçe formaları üzerinde Gap Arena ‘da provokatör eylemlerde bulunarak sahne aldılar.

Müsabakayı tatil ettiklere kendi hesaplarına göre başarılı oldular. Daha sonra her iki camianın taraftar oluşumları da olayı kınadıkları ve sadece birkaç provokatörün eyleminde ibaret olduğunu açıklayınca hayal kırıklığı yaşadılar. Kısacası bu kardeşliğe gölge düşüremediler.Emin ki bu tarz basit eylemleri ileride yine düzenleyecekler ve yine gölge düşüremeyecekler. Çünkü bu kardeşlik için yıkılmayacak temeller atıldı. Temennim bundan sonra ki süreçte çok daha güçlenmesidir.

Ondan sonra çok geçmedi kaderin cilvesi kardeşlerin yolu ; kardeşliğin başladığı Ziraat Türkiye Kupası’nda 29 Kasım 2012 bir daha kesişti. Yurtdışında işlerimin yoğunluğundan dolayı Avni Aker Stadı’nda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşayamadığım için o gün çok üzülmüştüm. Ama orada olan kardeşlerimden,arkadaşlarımdan, dostlarımdan aldığım haberler gerçekten beni mutlu etmeye yetti.

Her ne kadar “kardeş kardeşe bunu yapar mı ? “dedirtircesine Liglerin Tek Şanlı Takımı Şanlıurfaspor’umuza 4 mükemmel gol atılmış olsa da ,Aslında takımımız Trabzonspor’un yıldızlarının azizliğine uğradı..

İşin şaka kısmını bir yana bırakırsak.
Değerli kardeşlerim 1030 gün sonra ;
Trabzonlu Gençler’inden , Vira’sına , Gurbetçi Gençler’inden , Tayfa’sına , Farozlular’dan 1461 Meydanı’na Çılgınlar’dan Vafkıkebirliler’e , Taraftarlar Birliği’nden , Joganita’sına Grup Dakka61 ‘den , Erdoğdulular’a Farozlular’dan , Efsane olan Affetmezler’ine daha ismini sayamadığım bütün Trabzonspor taraftar oluşumlarına , Trabzonspor sevdalılarına ve Trabzon’lulara Bugün sizlere bir kez daha sesleniyorum ;

Bu defa bir kardeşiniz olarak ,bir Şanlı Urfalı olarak ,Şanlıurfaspor sevdalısı köşe yazarı olarak , Değerli büyüğüm Şanlıurfa Kent Konseyi başkanı Yusuf Sabri Dişli ‘nin ve birkaç duyarlı insanın Şanlıurfa Valiliğinden izin alarak sosyal medya başlattığı “ Fazla Çorabın Var Mı? Kampanyasına Urfalı minik kardeşlerinizin sizlerin çok büyük desteklerine ihtiyaçları var..

Saygıdeğer hocamın dediği gibi ,“Küçücük elleri buz kesilmiş soğuktan. Ayakları yarı çıplak ve çatlak, O küçücük yüzlerinde buruk bir tebessüm bir çift çorap....”

Evet Trabzonspor’lu ağabeylerim ve kardeşlerim ,
Şanlıurfa Valiliği ‘nden izin alınarak yapılan , Şanlıurfa’nın ilçelerinde ki köy okullarında ki minik çocuklara dağıtılmak üzere başta çorap olmak üzere , giysi ve kırtasiye malzemelerine ihtiyacımız var.
Yardım Komisyonu yaptığı açıklamada nakit paranın kesinlikle kabul edilmeyeceği , sadece gönderilecek yardım malzemelerine makbuz kesileceği belirtti…

Ben o minik yüreklere tercüman olarak , ağabeyleri olarak sizlere çağrıda bulunuyorum. Haydi Trabzon ‘da Urfa ‘ya bir köprü oluşturalım çorap,giysi ve kırtasiye malzemeleri toplayalım onları Şanlıurfa ‘nın yoksul miniklerine göndererek mutluluklarına bir nebze olsun katkıda bulunalım…

Saygılarımla…
İletişim : ekremonderciftci@hotmail.com

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza