08 Ekim 2013 Salı

Futbolun havasını solumuş tozunu yutmuş, sizlerin de beğenerek okuduğu Ferhat Direkçi, Yazdı. İşte Spor adamı Ferhat Direkçi’nin kaleminden ''Çıplak Krallar'' yazısı sizlerle..

ÇIPLAK KRALLAR
 
YILLARDIR YAZIYORUM,FUTBOLUN GÜZELLİĞİNİ SEYİR ZEVKİNİ BİTİREN FUTBOL İZLEMEYİ EZİYET HALİNE GETİREN,ARTIK FUTBOLUN SPOR OLDUĞUNU DEĞİLDE BABALARININ ÇİFTLİĞİ HALİNE GETİRİP İSTEDİKLERİ GİBİ AT OYNATMAYA ÇALIŞAN BAŞKAN SIFATINI HAKETMEYEN ÇIPLAK KIRALLAR YÜZÜNDEN FUTBOL TERÖRÜ GİTTİKÇE KORKUTUCU BİR HAL ALMAYA BAŞLADI.
 4 BÜYÜK DEDİĞİMİZ TAKIMLARIN BAŞKANLARINA BAKIN,FUTBOL TERÖRÜNÜ YARATTILAR VE TERÖRİST BAŞI OLDULAR,,SÖZLERİM AĞIR GELECEKTİR ONLARIN AĞIRLIĞINA EŞİT AĞIRLIKTA OLDUĞU İÇİN BU YAKIŞTIRMA ÇOK UYGUN.
 ESKİDEN BAŞKANLAR VARDI,BİRBİRLERİNE SAYGILI FUTBOLCUSUNA SAYGILI SEYİRCİSİNE SAYGILI ÖLÇÜLÜ KONUŞMALAR YAPARLARDI..REKABETİ ÇİRKİNLEŞTİRMEDEN SEYİRCİYİ TAHRİK ETMEDEN VERDİKLERİ DEMEÇLERLE MÜCADELENİN SADECE SAHA İÇİNDE YAPILMASINI SAĞLARLARDI..EN HIRÇIN BAŞKAN SAYIN ALİ ŞEN Dİ AMA ONU BİLE ÖZLÜYORUZ .EN AZINDA DEMEÇLERİNE BİRAZ ESPRİ KATARDI, ÇAKTIRMADAN SEVİMLİ BİR ŞEKİLDE VURURDU..UNUTULMAZ SÜLEYMAN SEBA VARDI HER HALİYLE ÖRNEK..ÖZHAN CANAYDIN YAKIN TARİHE DAMGASINI VURAN FENERBAHÇE GALİBİYETİNİ ALKIŞLAYAN BİR İNSANDI, MEHMET ALİ YILMAZ VARDI TRABZONSPORDA HERŞEYİNİ VEREN..
 BU TAKIMLAR BU BAŞKANLARLA BÜYÜKTÜLER,
 SON 5-6 YILA BAKIN ,SAYIN AZİZ YILDIRIM HER YOL MUBAH DİYE YOLA ÇIKTI BEN BEN BEN DİYE DİYE DİĞER BAŞKANLARIDA KENDİNE BENZETTİ,EVET HER YOL MUBAH DEDİ,,NE YAZIKKİ TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONUNUN BASİRETSİZLİĞİ,BASİTLİĞİ,KARAR VERMEDEKİ UYUŞUKLUĞU,DOSYALARI KAPATMA TELAŞI ŞİKEYİ KILIFINA UYDURUP ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞMALARIDA BAŞKANLARA KONUŞMA HAKKI TANIDI..
 SEYİRCİ DERSEN BAŞKA BİR ALEM..ADAMIN AĞZINDAN ÇIKAN HERŞEY KANUNMUŞ GİBİ,,ÖL DE ÖLELİM DİYORLAR..ÖL ARKADAŞ YA ÖLECEKSEN ÖL BE KARDEŞİM..BU NE SENİN AKLIN FİKRİN BİLDİĞİN BİŞEY YOKMU..TEKE TEK KONUŞULDUĞUNDA 10 FENERLİDEN 7 Sİ ŞU BAŞKANDAN KURTULSAK ARTIK DİYOR..YAN YANA GELDİKLERİNDE ÖL DE ÖLELİM DİYOR..ODA, BEN ARTIK PADİŞAH OLDUM DİYOR ÇEKİYOR KILICI BAŞLIYOR SALLAMAYA...SAHADADA MALKOÇOĞLU VOLKAN VAR BİRDE YAVERİ EMRE VAR SALDIR ALLAH SALDIR..
 BUNLARMI BÜYÜK BUNLARMI ÖRNEK OLACAK..GEÇİN ALLAHINIZI SEVERSENİZ..
 GALATASARAYA BAKIN,,BİR BAŞKAN GELDİ İYİ DEDİK EN AZINDAN MADDİ KONUDA SORUN KALMAZ,ŞAMPİYONLAR LİGİNDE HEDEFİ BÜYÜLTEBİLİR ..İLK YIL BU GÖRÜNTÜ VARKEN İKİNCİ YIL ODA FUTBOLU ÖĞRENDİ..ZATEN FUTBOLA YILLARINI VERENLER BİRŞEY BİLMEZ BU ÜLKEDE.. AMA MAŞALLAH BİZİM BAŞKANLAR 2 YILDA FUTBOLUN BÜTÜN AYRINTILARINI YER YUTAR. ..KİMSE KUSURA BAKMASIN AMA HİÇ BİR HALT BİLMİYORLAR..
 ODA TAKTI KAVUĞUNU BAŞINA KILICINI KALKANINI KUŞANDI,BAŞLADI SALLAMAYA SANKİ BABASININ ÇİFTLİĞİ ABUK SUBUK DEMEÇLER,ETRAFINA TOPLADIĞI YAVERLERLE BEN SÖYLERİM SİZ ONAYLARSINIZ MİSALİ..GALATASARAYIN HALİ ORTADA,,MERAK ETMESİN YAKINDA AYSEL İSTİFA SESLERİ BAŞLAYACAK..
 TRABZONSPOR BAŞKANI ÖNCE İYİ BAŞLADI SONRA OLCAN OLAYINDA SAÇMALADI,ODA BİR VERİLMEYEN KUPA DERDİNE TAKILDI KALDI..AMA SON FENERBAHÇE MAÇINDA DİMDİK DURDU..DEDİĞİ GİBİ NE YANİ FARE DELİĞİNDENMİ STADA GİRİP ÇIKACAK YÖNETİCİLER..ORDAN GİR BURDAN ÇIK YOK GÜVENLİK SAĞLAYAMAYIZ,,
 SAHADA OLAN OLAYLARI HERKES GÖRDÜ AMA DİYORUMYA TÜRKİYEDE SESİ ÇOK ÇIKANIN BORUSU ÖTÜYOR..
 BEŞİKTAŞ BAŞKANINA GELELİM..SADECE TEBRİK EDİYORUM..VE SAKİN,VAKUR,DURUŞUNDAN DOLAYI ŞAMPİYON TAKIM BAŞKANI OLMASINI CANİ GÖNÜLDEN İSTİYORUM..SÜLEYMAN SEBA EĞİTİMLİ TEK İSTEĞİM BU ŞEKİLDE DEVAM ETMESİ...
 BUNLAR ÖRNEK FALAN OLAMAZ..İNANIN BANA 2.LİG 3 LİG BAŞKANLARI BUNLARI 5 KEZ SOLLARLAR..BUNLARIN PARALARI OLMASA KİMSE YÜZLERİNE BAKMAZ.EN AZINDAN 2.3 LİG BAŞKANLARI HALKIN İÇİNDE BARİ DOLAŞIYOR..
 BU KONUDA YAZILARIM DEVAM EDECEK...SAYGILARIMLA..

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza