02 Ekim 2014 Perşembe

*** Çok kolay teslim oldu ***

Soruyla başlayalım: Forma renkleri Arsenal'le aynı olan Sivas'ın forvetinde Welbeck orta sahasında da Cazorla oynasa idi dünkü skor cuma akşamı Türk Telekom Arena'da olabilirdi.

Değil Prandelli'nin hiçbir teknik adamın Sivas maçından sonra Arsenal deplasmanında herhangi bir ülkenin bayrak takımında hem toplu hem topsuz alanda koşabilecek, servis yapacak Mesut, Cazorla gibi isimlere karşı Sivas karşılaşmasının dizilişi ile sahaya çıkma cesaretini göstereceğini asla tahmin edemezdim.

Top Galatasaray'a geçince aynı 3-5-2, rakibe geçince aynı 5-3-2... Sivas'a karşı Arena'da aynı, Emirates'te Arsenal'e karşı aynı...

SİVAS'TAN DERS ÇIKARAMADI

Melo'dan libero, Sneijder'den ön libero olmaz. Daha doğrusu Melo'yu liberoyu, Sneijder'i savunmanın önünde oynatacaksan alma o zaman Galatasaray'a... Hem kendilerine hem takıma zarar veriyorlar.

İkisi de önemli isimler Galatasaray'ı önde oynatabilen isimler. Eksik dediğimiz Arsenal üçüncü bölgede Avrupa'nın en tehlikeli ekiplerinden. Türkiye'deki versiyonu Beşiktaş. Tabii ki kalite düşüyor.

Ceza sahası dışında topla çok iyi oynuyor, topsuz doğru koşular yapıyorlar.

Bu tip bir takım karşısına, Sivas'a verdiğin sekiz pozisyondan ders çıkarmadan hem de deplasmanda aynı futbolu oynuyorsun!

PRANDELLİ YANLIŞINI ANLADI

İkinci yarı başında doğru kırmızı kart ve penaltı kararı sonrası Arsene Wenger'in çıkarabileceği Rosicky ve Mesut Özil gibi isimler vardı. Bence yanlış tercih yaptı.

Önce Alexis Sanchez ardından Chamberlain gibi atletik isimleri çıkardı.

Arsenal'in Galatasaray'ı yenmesi doğal ama Galatasaray'ın bu kadar çabuk teslim olması doğal değil...


Burada teknik direktörün yanlışlarının altını çizelim.

Zaten yanlışını da anladı ve devrede sistemini değiştirdi

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

05 Eylül 2023 Salı
Bence Galatasaray iyi değil
05 Eylül 2023 Salı
FENERBAHÇE YÜZDE 50'SİNDE
05 Eylül 2023 Salı
Bursaspor'un işte yeni hocası