13 Haziran 2023 Salı

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, Kocaeli’nde düzenlenen 2023 Marka Futbol Ödül Töreni’ne katıldı ve önemli açıklamarda bulundu... 
 
YÜKSEL YILDIRIM'DAN DOBRA DOBRA AÇIKLAMALAR
 
Samsunspor Başkanı David Yüksel Yıldırım: "Atatürklü armayı bırakmayız!"


 
Samsunspor Başkanı Kocaelili iş insanı Yılport’un sahibi David Yüksel Yıldırım, Marka Futbol ödül töreninde uzun bir konuşma yaptı. Yıldırım, Samsunspor Başkanlığına uzanan yolu ve bu yolda neler yaşadıklarını anlattı. Yıldırım, "Atatürklü armayı bırakmayız" dedi

 
CUMHURBAŞKAN'ININ YİĞENİ ÖDÜLÜNÜ TAKDİM ETTİ
 
Yılın Başkanı ödülüne layık görülen,  Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'a ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öz yiğeni İzzet Erdoğan takdim etti.

 


AHMET ÖZER'İN ELİNDEN KUPAYI ALDI
 
Marka Futbol tarafından Yılport Samsunspor için yapılan özel kupayı Anadolu'nun sesi Spor Adamı Ahmet Özer ile birlikte havaya kaldırdı Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım.Özel yapılan şampiyonluk kupasını Ahmet Özer'in elinden kaldıran Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'a salonda ayakta uzun süre alkışlar koptu.

 
ERTUĞRUL SAĞLAM'IN ELİNDEN ALMAK İSTEDİ
 
Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Marka Futbol ödül töreninde uzun bir konuşma yaptı.Samsunspor'a birçok ödül verilen törende Başkan Yüksel Yıldırım, Yunus Emre Çift'in ödülünü Ertuğrul Sağlam'ın elinden almak istedi.AHMET AKCAN'IN ELİNDEN ALMAK İSTEDİ

Başkan Yıldırım, Osman Çelik'in ödülünü ise A spor'dan yılın yorumcusu seçilen Ahmet Akcan'ın elinden almak istedi.

 
Marka Futbol tarafından Yılport Samsunspor için yapılan özel kupayıda Anadolu'nun sesi Spor Adamı Ahmet Özer kaldıran Başkan Yıldırım törende şöyle konuştu:

 
İşte Yılın Başkanı ödülüne layık görülen Yüksel Yıldırım'ın törendeki konuşması...

 
"ŞAMPİYONLUK BİZDEN ÇALINDI"
 
Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım şunları söyledi:
 
"İyi bir Samsunsporlu olarak büyüdüm, bir dönem kulüpten uzaklaştık ama bir baktık takım gidiyor ve bize 'Atatürklü armayı bırakmayız' denildi. Bu süreç sonunda kendimi bir anda kaos içerisinde buldum. Dünyanın dört bir yanında Samsunspor için koşturmak çok zordu. Ertuğrul hocamın yanına gittik, bize herkes hata yapar dedi ama bence hata değildi. Kendisi ile 4 yıllık anlaşma yaptık ve TFF 1.Lig'e yükseldik ama o dönem bizi pandemi vurdu. Ertuğrul hocam birinci ligde as takımıyla bir türlü maça çıkamıyordu. O dönem ben de covid oldum ve sonuçta o dönem istediğimizi bir türlü yapamadık. Şampiyon olacağımız sezon şampiyonluk bizden çalındı. Hocam o sıra görevi bıraktı, geçen sezon da anlaşma yapmadık.

 
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖNEMLİ
 
“Önemli olan başarının sürdürülebilir olması. Giresunspor çıktı 2 sezon sonra düştü. Ümraniyespor geldiği yıl düştü. Türkiye’de sürdürülebilirlik zor. Biz de bu sezon Süper Lig'e çıktık. Herkesi dinliyorum. Ama şunu söylemek isterim ki, futbolda duygusallığa yer yok. Bize eskiden 'Efsane' derlerdi. Tıpkı Kocaelispor'a denildiği gibi. Ama bu iş böyle bir şey değil. Bizim şampiyonluk hedefimiz yok. Bursaspor şampiyon oldu, geldiği yer ortada. İngiltere'de Leicester City'in durumu ortada. Biz oyuncularımızı Süper Lig görmeden satmayacağız. Artık bizler eğitimli futbolcular istiyoruz. Türk futboluna babayiğitler lazım."

 
ÖNEMLİ OLAN İSTİKRAR
 
"Çizginin ötesinde bir kulüp olacağız''
 
Çizginin ötesinde bir kulüp olacaklarını ve futbolcuların, hiçbir zaman övünmemesi gerektiğini, önemli olanın istikrar olduğunun altını çizen Yıldırım, "Çizginin ötesinde bir kulüp olacağız. Herkesin ideali Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray olmamalı. Türkiye’ye Kocaelispor gibi, Samsunspor gibi, Eskişehir gibi, Sakaryaspor gibi köklü camialar lazım. Son olarak da futbolculara sesleniyorum. Sakın şımarmayın ve hiçbir zaman da “Futbolcu oldum” demeyin. En önemlisi hangi işi yaparsanız yapın istikrardır" ifadelerini kullandı. 

 
PLANIMIZ CITY MODELİ KURMAK
 
“Biz her şeye rağmen iyi ki Atatürklü armaya sahip çıktık, destek verdik. İyi ki Samsunsporlu oldum. Çok mutluyum. Gündüzümü Yıldırım Holding şirketlerine, akşamımı da Samsunspor’a ayırıyorum. Yoksa başka türlü baş edemem. Planımız Manchester City modeli kurmak. Fransa 3.Lig'de Dunkerque Kulübü ile görüştük fakat iş iddialı hale gelince sıkıntılar yaşadık. Aklımda balkan ülkelerini de kapsayan bir futbol şirketi var. O coğrafyadaki oyuncuları Türkiye'de oynatacağız." 
 
EROĞLU VE FUTBOLCULARA DA ÖDÜL
 
Bu arada Marka Futbol Ödül Töreni’nde Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın yanı sıra, Hüseyin Eroğlu Yılın Teknik Direktörü, Kırmızı-Beyazlıların oyuncuları Zeki Yavru, Yunus Emre Çift, Alim Öztürk ve Gaetan Laura da TFF 1. Lig Yılın Karması Ödülü’ne layık görüldü.
 

Haber Resim Galeri

Haber Video Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

04 Ocak 2024 Perşembe
Esenler Erokspor İddialı
04 Ocak 2024 Perşembe
Marco Paixao Şanlıurfaspor'da
03 Ocak 2024 Çarşamba
Pazarspor'da yeni hoca belli oldu
03 Ocak 2024 Çarşamba
Bursa'da Seçim
03 Ocak 2024 Çarşamba
Türkiye'de temel sorun prim