11 Nisan 2019 Perşembe

1.lig’de lider konumda olan adım adım Süper Lig’e koşan Denizlispor’a büyük müjde…

DENİZLİ BİR HAYALİNE DAHA KAVUŞACAK

Denizli Belediye Başkan Adayı Osman Zolan Denizlispor taraftarının uzun yıllardır hayalini süslediğini stadyum projesini hayata geçireceklerini söyledi.


Osman Zolan, "Denizlispor bu şehrin markası. Denizlispor'a her zaman destek olduk ve destek olmaya devam edeceğiz. Tesis anlamında  Denizli için bu dönem önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. 40 bin kişilik Denizli Şehir Stadyumunu inşaa edeceğiz. Stadyum yalnızca stad değil tamamiyle bir kompleks olacak. Kafetaryaları ile salonlarıyla tam bir yaşam merkezi inşaa edeceğiz.  Yalnızca Denizlispor'a değil tüm spor branşlarına hitap edecek değişik boyutlarda salonları ile salon sporlarınında yapılabileceği bir stadyum projesi hayal ediyoruz. Şehrin merkezinde yer alacak olan stadyum projesi o bölgede yeni bir süreci başlatacak" dedi.

Yeni Stadyum Denizli'nin simgesi olacak


Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan stadyum projesinin ayrıntıları hakkında bilgi verdi. Zolan  " Denizli'nin sportif anlamda da önemli bir altyapısı var. Bu dönem  tesis anlamında önemli yatırımlara imza atacağız. İnşaa edeceğimiz şehir stadyumu her anlamda Denizli'nin değil bölgenin bile parmakla göstereceği şehrin simgesi olacak. Stadyum olarak değil tam anlamıyla restoranların bulunduğu, katlı otoparkı ile o bölgenin otopark ihtiyacınında karşılanacağı, kafetaryaları ve okuma salonları ile gençlere günün hersaati hizmet verebilecek önemli bir yatırıma imza atacağız" dedi.


40 Bin Seyirci kapasiteli 40 bin kişilik stadın yanı sıra  3 bin seyirci kapasiteli spor salonu,  sporla ilgili diğer sosyal donatı alanlarının yer alacağı spor kompleksi yapılacak. Stadın yaklaşık 3-4 yılda hazır hale getirilmesi bekleniyor.

1966 Müzesi


Osman Zolan, " Denizli spor anlamında köklü bir geçmişe sahip. Bununla ilgili arşiv  araştırmalarını gerçekleştiriyoruz. Denizlispor ve diğer branşlarda önemli başarılara imza atıldı. İşte bu köklü geçmişi ve başarıları geleceğimize taşımak istiyoruz. Bu anlamda yapılacak olan stadyumda bir müzemiz olacak. Bu müze de sportif geçmişimizi geleceğimize taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

05 Eylül 2023 Salı
Bence Galatasaray iyi değil
05 Eylül 2023 Salı
FENERBAHÇE YÜZDE 50'SİNDE
05 Eylül 2023 Salı
Bursaspor'un işte yeni hocası