10 Ekim 2018 Çarşamba

Denizlispor’un kurucusu Yakup ÜNEL'in öz torunu şimdilerde ise medya sektöründe çok önemli konumda bulanan Murat ÜNEL, Denizlispor’a teknik direktör Ahmet YILDIRIM’ı önerdi…

DENİZLİSPOR’DA AHMET YILDIRIM SESLERİ

Murat ÜNEL, Denizli Büyükşehir Belediye başkanı Osman ZOLAN’a teknik direktörlük için Denizlispor'a Ahmet YILDIRIM’ı ilettiği önerdiği ve tavsiyede bulunduğu bilgisi Marka Futbol haber servisine ulaşır ulaşmaz Marka Futbol ise Murat ÜNEL’e ulaştı.



MARKA FUTBOL MURAT ÜNEL’E ULAŞTI

Marka Futbol Murat ÜNEL'e ulaştı. Murat ÜNEL ise Marka Futbol’a Ahmet YILDIRIM'ı Denizlispor’a önerdiğini doğrulayarak dobra dobra açıklamalarda bulundu.

AHMET YILDIRIM DENİZLİSPOR’U UÇURUR

Murat ÜNEL :’’ Marka Futbol’u tebrik ediyorum. Yine spor haberinde öncülük yaptığı görüyorum. Denizlispor’u çok seven Denizli aşığı ve Denizlispor sevdalısıyım. Benim rahmetli dedem Denizlispor’u kurdu. Denizlispor’un yeniden süper lig’de olmasını istiyorum. Denizli Büyükşehir Belediye başkanı sayın Osman ZOLAN kendisi Denizli’yi ve Denizlispor’u seven desteklerini esirgemeyen çok iyi bir Denizli’lidir.  Denizli Büyükşehir Belediye başkanı sayın Osman ZOLAN’a bugün teknik direktörlük için Ahmet YILDIRIM’ı önerdim. Ahmet YILDIRIM bence Denizlispor’u uçurur ‘’dedi.

DENİZLİSPOR’UN YERİ SÜPER LİG OLMALI

Murat ÜNEL :’’ Çünkü; Ahmet YILDIRIM, futbolculuğunda 3 Büyüklerde oynamış (Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş) Türkiye’de UEFA kupası kaldırmış önemli futbolculardandı. Teknik direktörlüğünde ise alt liglerdeki takımlarda (2.Lig takımlarında) Körfez FK, Fethiyespor, Bucaspor, Pendikspor, Gümüşhanespor ve Erzurumspor’da oynatmış olduğu akılcı futbol, kısıtlı imkan ve olanaklarda göstermiş olduğu üstün başarıları beni fazlasıyla cezp etti.
Denizlispor’umuzda ise teknik direktör Ahmet YILDIRIM’ın çok başarılı olacağına sezon sonu Denizlispor’umuzu hedefe yani süper lig’e taşıyacağına inancımın tam olduğu için Denizlispor’a Ahmet YILDIRIM’ı önderdim. Takdir artık Denizlispor’undur. Rahmetli dedemin (Yakup ÜNEL’İN) kurduğu Denizlispor’un yeri süper lig olmalıdır.’’ diye belirtti.

GÜN GELİR BEKLER, GÜN GELİR KÜRKLERİZ

Murat ÜNEL :’’ Rahmetli dedem Yakup ÜNEL’in kurduğu Denizlispor’un mazisi çok güçlüdür. Süper Lig tarihinde en fazla puan toplayan takımlar arasındadır. Avrupa kupalarındaki en büyük başarısına ise 2002-03 sezonunda UEFA Kupası'nda 4. tura kalarak ulaşmıştır. 4 büyük diye tabir ettiğimiz takımları defalarca dize getirmiştir. Denizlispor’umuzun yeri süper lig olmalıdır. Gün gelir bekler, gün gelir kürkleriz’’ diye ifade etti.


 

MURAT ÜNEL KİMDİR ?


1968 Tarihinde Denizli’de dünya’ya gelen Murat ÜNEL Medya sektöründe çok önemli konumda bulunmaktadır. Murat ÜNEL, rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut ÖZAL’ın korumalığını yapmıştı.

İlk özel televizyonlarından Kanal 6’nın kurucularından olan Murat ÜNEL, Türkiye’de ilk spor programı dönemin efsane spor programı ’’ BİZİM STADYUM’’ programının yapımcılığını ve genel kordinatörlüğüne yaparak Türkiye’de spor programlarının önünü açtı. Murat ÜNEL, Box müsabakalarını Türkiye’ye getiren ilk kişidir.  Türkiye’de Box müsabakalarını canlı yayınlamasını sağlayan ilk kişidir.

Birçok üst düzey kanalda üst düzey görevlerde bulunan Murat ÜNEL, Flash tv’de Reklam ve genel kordinatörlük görevinde de bulunmuştur. 10 elinde 10 marifet bulunan Murat ÜNEL şimdilerde ise F1RST medya başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek bayilik siteminin yaygınlaşmasında fuarcılıkta ve Francis siteminin yaygınlaşmasında Murat ÜNEL Türkiye’de hep öncü olmuştur.

Milliyetçi Türkiye sevdalısı ve muhafakar yapısıylada bilinen Murat ÜNEL, 1 kız babasıdır.



Murat ÜNEL, Cüpbeli Ahmet Hoca'nın çok iyi bir dostudur.



DENİZLİSPOR’U YAKUP ÜNEL KURDU, İŞTE DENİZLİSPOR’UN MAZİSİ !

26.05.1966 tarihinde Yakup ÜNEL Denizlispor’u kurmuştur. Denizlispor’un ilk Kulüp Başkanı Samim GÖK Başkanlığında; Fuat ÖZEN, Birol ÖNDER, İlhami SÜER, Şükrü SARIOĞLU, Atilla SAYINER, Yakup ÜNEL bir araya gelerek ilk Yönetim Kurulunu oluşturdular.

 

Denizlispor, 1966 yılı Mayıs ayında Denizli ilinde kurulmuş olan, özellikle Profesyonel Futbol Takımı ile tanınan spor kulübüdür. Renkleri yeşil-siyah olan kulübün futbol takımı, maçlarını 15.500 kişilik Denizli Atatürk Stadı'nda oynamaktadır. Kulüp Futbol, Voleybol, Basketbol, Masa tenisi, Yüzme, Satranç, Buz Pateni ve Jimnastik branşlarında faaliyet göstermektedir. Kulübün Profesyonel Futbol Takımı, Süper Lig tarihinde en fazla puan toplayan takımlar arasında en iyi 18. takım konumundadır. Avrupa kupalarındaki en büyük başarısına ise 2002-03 sezonunda UEFA Kupası'nda 4. tura kalarak ulaşmıştır.

Denizlispor kulübünün arması, Denizli kentinin dünyaca ünlü horozunu simge alarak, kurucu üyelerden Yakup ÜNELl'in arzusuyla yeşil-siyah renklerden meydana getirilmiştir. Kulübün kuruluşuna ilişkin çalışmalar sırasında dönemin heyeti renkler konusunda içlerindeki büyükleri Yakup ÜNEL'e yetki verirler. Denizli'de Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü görevinde de bulunan Yakup ÜNEL, İstanbul'da Darüşşafaka Lisesi'nde öğrenim görmüştür.

Yakup ÜNEL, Darüşşafakalı olması münasebetiyle Yeşil-Siyahlı renklerin tutkunudur. Denizlispor'a da bu renklerin mücadeleci ve kazanımcı bir ruh kazandıracağı görüşüyle kulübün renklerinin Yeşil-Siyah olmasını uygun görür ve kabul edilir.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya-Trabzon maçı ertelendi
25 Ocak 2020 Cumartesi
Kara Kartal'ın çöküşü
25 Ocak 2020 Cumartesi
Galatasaray'da sular durulmuyor…
25 Ocak 2020 Cumartesi
Beşiktaş'ta sular durulmuyor
25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya'da imzalar atıldı