12 Eylül 2013 Perşembe


Futbolun havasını solumuş tozunu yutmuş, sizlerin de beğenerek okuduğu Ferhat Direkçi, Alanyaspor-Nazilli Belediyespor müsabakasını Yazdı. İşte Spor adamı Ferhat Direkçi’nin kaleminden ''Efe Alanyaspora Can Verdi 2-1'' yazısı sizlerle..

EFE ALANYASPORA  CAN VERDİ 2-1

2013- 2014 Futbol sezonuna Alanyaspor güzel bir galibiyetle başladı..Mehmet hoca ve öğrencileri grubun iddialı ekiplerinden NAZİLLİSİPORU yenerek diğer takımlara şimdiden gözdağı verdi.arzumuz futbol olarak önümüzdeki maçlarda üzerine koyarak gitmeleri..

  Maça gelince,,iki taraf maça kontrollü başladı..Alanyaspor da Nazillisporda nerdeyse tamamen yenilenmiş kadrolarıyla birbirlerini tartarak geçirdiği ilk yarı içinde ilk tehlikeli atak Alanyasporlu Efecaandan geldi bomboş kaldığı bir anda topu dışar attı,,26.dakikada yine Efecan boş pozisyonda topu avuta atarken aslında gol atacağım sinyallerini veriyordu..Aynı dakika içinde Nazillisporun ilk tehlikeli ve direkten dışarı giden topu Aykuttan geldi..
  35.dakikada soldan Ekremin getirdiği topa Efecanın araya girşp tek vuruşla kaleye gönderdiği topu kaleci kurtuluş mükemmel bir refleksle çıkardı..

 Ve 36.dakikadan sonra EFECAN sazı eline aldı..ona Sahanın diğer yıldızı EKREM eşlik etmeye başladı..soldan  müthiş hareketlendi iki oyuncuyu oyundan düşürdü aydına uzattığı topu aydın kontrol edemedi..
 37çdakikada yine Efecan takımı ateşlemeye devam etti istediğiparçaları çalmaya başladı..ardarda yaptığı etkili atakların sonucunda getirdiği topu dışarda bekleyen EMRE ye uzattı EMRE nin akıl dolu vuruşu skordaki dengeyi bozdu.1-0
  40.dakikada Nazillispor Barış ve Muğdatla iki tehlike yarattı ancak sonuç çıkmadı..

  43.dakikada AYDIN ın çok çabuk oynayıp EKREM e uzattığı topu Ekrem de bu golu ben atarım arkadaş dercesine kendinden emin yaptığı ustaca hareketlerle topu filelere göndermesi kendisine çok yakıştı..
   İkinci yarıya ALANYASPOR etkili başladı ancak 49.dakikada sahanın bir diğer iyisi ALPER mutlak bir gol pozisyonunu önledi..50.dakikada Nazillisporlu BORAnın kaptırdığı topla kaleciyle karşı karşıya kalan TİMUÇİN topu dışarı attı.53.dakikada yorulmak bilmeyen EKREM yine soldan getirdi EFECANA uzattı efecan dokunamadı..
  73.dakikada kaleci HAYDAR ın çıkmadığı pozisyonda gerilerden gelen BORAnın kafa vuruşu biraz moralleri bozsada ALANYASPOR oyundan kopmadı..77.dakikadan sonra nazilli atakları fazlalaştı gibi görünsede bal yapmayan arı misali gibiydi..Maç 2-1 ve 3 puan alan ALANYASPOR lehine sonuçlandı..

  Maça damgasını vuran futbolcular EKREM VE EFECAN başta olmak üzere EMRE ve ALPER OLDU..Ancak ilk maç sendromu yaşandığını varsayarsak 3 puanla atlatılmış olması günün en güzel olayı oldu.

 Alanyaspor kanatlardan ekrem ve efecanla çok etkili oldu orta sahada emre çok çalıştı..kontratak sorunu yaşamayacağını sanıyorum ..Ancak defansın ortasında ve forvetin uç kısmında sorun var gibi görünüyor..GÖKHAN VE AYDIN usata ayaklar ancak yanlarına mutlaka çabuk ve hareketli bir santrfor şart.Defans ortasınada daha çabuk hava hakimiyeti daha fazla olan bir oyuncu ..Aslında elimizde ADEM var hocanın tercihine saygı duyuyorum ancak ADEM defanstaki problemi bana göre çözer..çünkü bu kurgu çabuk ve hava hakimiyeti yüksek olan takımlar karşısında takımımızı zor durumlara sokar.
 ALANYASPOR galibiyeti haketti..

Tüm emeği geçenleri kutluyorum..saygılarımla..

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza