13 Haziran 2023 Salı

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, 2023 Marka Futbol Ödül Töreninde çok önemli açıklamlarda bulundu ve Türk futbolunun kanayan yaralarına değindi...
 
DOBRA DOBRA AÇIKLAMALAR
 
2023 Marka Futbol Ödül Töreni Anadolu'nun sesi spor adamı Ahmet Özer'in sunumuyla Kocaelispor’un ev sahipliğinde kongre merkezinde Türk Futbolunun önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşirken, Samsunspor, Kocaelispor, Kütahyaspor, Ertuğrul Sağlam konuşuldu.
 
 
''ÖNEMLİ OLAN LİG DEĞİL PROJE''
 
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Benim lig saplantım yok.
 

Ne yazık ki olaya bu şekilde bakan teknik adamlar var.


nemli olan projedir, çalıştığınız kulübe ya da camiaya değer kazandırmaktır.


Benim motivasyonum her zaman bu şekildedir.
 
 
 
''ÖRNEK BİR MODEL''
 
Kocaelispor’u ve bir Samsunsporlu olarak Samsumspor’a şampiyonluklarından ötürü herkesi kutlarım. Kocaelispor ve Samsunspor iki güzel camiaya sahip. Süper Lig’e yükselen Samsunspor Türkiye’ye örnek olabilecek bir kulüp modeli oluyor. 36 yılını profesyonel futbolun içinde geçirmiş, her liginde top oynamış, her yaş grubunda milli olmuş bir teknik adam olarak şunu ifade etmek istiyorum.
 
 
 
DEPREMDE BÜTÜNLEŞTİK, AMA?
 
Hepimizin bildiği gibi acı bir deprem yaşadık… Vefatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu süreçte Türk futbol ailesi büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Tüm kulüplerimiz sorumluluk aldı ve istediğimiz zaman nasıl bir dayanışma örneği ortaya koyduğumuzu gördük, kardeşliğimizin zirvesi yaşandı. Ancak 15 gün sonra lig başladı, ortalık toz duman. Saha içi dışı bir birine girdi.
 
 
 
FUTBOLUN MARKA DEĞERİ AYAKLAR ALTINDA
 
Süper Lig’e baktığımızda, 36 yıllık kariyerimde seviyesizliğin bu kadar arttığı, saygısızlığın zirve yaptığı, kuralların kişiye göre değiştiği, futbolun bu kadar değer kaybettiği başka bir yıla şahit olmadım. Futbolun marka değeri ayaklar altında. Avrupa futbolundaki altıncı ekonomiymişiz, devlerle yarışıyormuşuz… Nereye yarışıyorsunuz! En yaşlı, en temposuz, topun oyunda en az kaldığı lig bizim ligimiz. 550 milyon dolar olan gelir 150 milyonlara indi, izlenme sayısı iyice azaldı. El birliği ile Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Futbolumuz toparlanmazsa toprağı da üzerine atmaya başlayacağız. Bu nedenle hep birlikte sorumluluk almalıyız.
 
 
 
LİYAKAT ÇOK ÖNEMLİ
 
Hz. Ali’nin güzel bir sözü var. Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz. Cetvelin doğru olmazsa kimi getirirsen bu işler düzelmez. Yamuk insandan da doğru iş çıkmaz. Önce insanı düzeltmemiz lazım, sonra doğruyu bulursunuz. Doğru kulüp modeli, rasyonel, bilimsel çalışmak, liyakatı öne çıkaran bakış açısı şart. Dediğim gibi futbolun içindeki paydaşlar bu oyuna değer katmalı, vizyon yaratmalı. Oyuncu yetiştirmek için insan, imkan, eğitici, para ve zaman lazım. Alt yapıda sağlıklı üretim olursa işler bakın nasıl toparlanıyor.

 

Haber Resim Galeri

Haber Video Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

04 Ocak 2024 Perşembe
Esenler Erokspor İddialı
04 Ocak 2024 Perşembe
Marco Paixao Şanlıurfaspor'da
03 Ocak 2024 Çarşamba
Pazarspor'da yeni hoca belli oldu
03 Ocak 2024 Çarşamba
Bursa'da Seçim
03 Ocak 2024 Çarşamba
Türkiye'de temel sorun prim