26 Haziran 2021 Cumartesi

Fenerbahçe'de kongre heyecanı yaşanıyor…

ALİ KOÇ, AZİZ YILDIRIM’A YANIT VERDİ !

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadı'nda başladı. İki gün sürecek genel kurulda, başkanı seçmek için oy verme işlemi 26 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Başkanlık seçiminde tek aday ise mevcut Başkan Ali Koç. Ali Koç kongrenin ilk günü yaptığı konuşmada Aziz Yıldırım'a yanıt verdi.

AZİZ YILDIRIM'I KANDIRIYORLAR


Sayın Aziz Yıldırım'a hiçbir zaman saygısızlık etmedik. Hiçbir konuşmamda başkanımızdan bahsederken eski lafını kullanmadım. Saygıda kusur etmedik. Kırgın değilim, kızgınım. Aziz Yıldırım hala beni kızdırmanın nelere mal olacağı görememiş durumda. Sayın Aziz Yıldırım'ın yanındakiler onu bence kandırıyorlar, yanlış yönlendiriyorlar. Buraya gelme nezaketini hatta cesaretini göstermesini çok isterdim. Benim içime Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış ya, aynı cümleyi aynaya bakarak yapın. Bana düşmanlığınız kulübe zarar veriyor.

BENİ SEYİRCİYLE YOLLAYACAKSINIZ, ÖYLE Mİ?

 Beni taraftarla yollayacaksınız. Taraftar bu kulübün gerçek sahipleri. Ben istenmediğim zaman giderim. Beni mahkemeye vermezseniz, adam değilsiniz. 150 milyon liralar, Euro'lar, Dolar'lar hepsi birbirine karışıyor. Biz sayın Aziz Yıldırım ile yüz yüze geleceğiz. Siz bana gelmezseniz ben size geleceğim. Kaçmak yok.

BENİ DEĞİL SİZ, HİÇ KİMSE TEHDİT EDEMEZ!

Ailemi seviyorsunuz, sevindim. Ağabeyim Mustafa Bey'i, baban Rahmi Koç'u... Dün de repertuara dedem Vehbi Bey'i dahil ettiniz. Babam Rahmi Koç'un bir sözü var. "Yaydan çıkan ok, geçen zaman, kaçan fırsat, ağızdan çıkan söz geri gelmez." Siz o sözleri ettiniz ve bunun da hesabını vereceksiniz. Beni değil siz, hiç kimse tehdit edemez. Bunu kafanızın bir köşenize yazın. Size başkan "Süper konuştun" demişlerdir. İnanmayın, hiç inanmayın. Yoksa kandırılmaya devam edersiniz.


HANGİ YÖNETİCİYE KASA KOLAYLIĞI YAPTINIZ?


Mali tabloda bizi neredeyse borçlu çıkardınız. Kulübün hangi yöneticinize kasa kolaylığı yaptığını orada konuşacağız. Bir şirketten 8.6 M$ kredi alıp, 100 gün içinde 9.6 M$ faizi neden verdiğinizi anlatacaksınız! Bu kulüp nasıl yönetici kasa kolaylığı sağlar? Kulüp yöneticilerine değil... Dolayısıyla konuşacaklarımız var.


BENİ HALA TANIMAMIŞSINIZ, TANIŞACAĞIZ


Fenerbahçe'yi Fenerbahçe yapan değerleri ne çabuk unutmuşsunuz. Kim düşünebilirdi, sayın Aziz Yıldırım'dan sonraki başkanların "Aziz Yıldırım gibi dostunuz varsa, düşmana ihtiyacınız var" sözünü kullanacak. Aziz Yıldırım'ın konuşmalarında bazı yerlerde doğruluk payı da var. Bazı bilgiler yanlış ancak bu tarzla kendinizi dinletemezsiniz. Beni hala tanımamışsınız. Tanışacağız. Transferleri nasıl yaptın diyorlar. 52 transferden söylüyorlar. Biz bunları denk bütçeyle yaptık. 3 yılda 52 oyuncu aldık eksi bir kuruş yok. Sattığımız kadar aldık. Sizin dönemde neden 6 yılda 100 milyon Euro'luk transfer zararı var. Gayrimenkulleri de konuşmak istiyorum ama detaylı. Bazı gayrimenkulleri nakte çevirme çok sınırlı. Pek çok gayrimenkul alınmış borçla. Zaten borçlar gayrimenkulün değerine yaklaşmış. Hepsi ipotekli. Basketbol konusu var. Dikkatimi çekti. Basketbol önerimiz. Düşünülmüş, kurgulanmış, iyi senaryo kötü senaryo, analizi yapılmış bir fikir mi?

FENER OL'A BİR KURUŞ VERMEDİNİZ


Basketbolu bize verin, 35 milyon Euro bütçemiz var, para bol diyorsunuz. Kulübün içinde de olmadan destek sağlayabilirsiniz. Fener Ol'a bir kuruş para vermediniz. Üniversite için 7 mektup yolladınız. Üniversite için 1 TL bağış yapmadınız. Mangalda kül bırakmıyorsunuz. Vefa Bey (Küçük) bilir. Bir tek kendi hibede bulundu. Basketbol teklifinizi değerlendirmek istiyoruz ama emin olmak istiyoruz. Ama bizi ikna etmeniz lazım. 1 sezon mu, 2 sezon mu? Ne şekilde karşılayacaksınız? Bilmek istiyoruz. Hakkımızdır! Fenerbahçe Kulübü’nde yaklaşan Olağan Seçimli Genel Kurul öncesinde eski başkan Aziz Yıldırım 3 yıl aranın ardından bir basın toplantısı düzenleyerek Ali Koç'a sert bir dille eleştirmişti. Yıldırım şunları söylemişti: " 3 senedir bir enkaz edebiyatı var. Biz çok kötü bir mali tablo aldık. Hayır, biz böyle bir tablo bırakmadık. Bugün Fenerbahçe'nin mal varlığı borçlarından fazladır. Sayın başkan ya hesap bilmiyor ya da kitap. Para yok diyorsan bırak kardeşim. Parası olan gelir. Para para diyorsun sende para çok. Paran olmasa kimse seni seçmez"

 

Haber Resim Galeri

Haber Video Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

08 Temmuz 2021 Perşembe
Karşıyaka başkanını seçti
08 Temmuz 2021 Perşembe
Altınordu'da giden gidene
08 Temmuz 2021 Perşembe
Halil Akbunar Göztepe'de kaldı