05 Eylül 2023 Salı

Rıdvan Dilmen'den Ankaragücü-Fenerbahçe yorumu...
 
FENERBAHÇE YÜZDE 50'SİNDE
 
"Emin olun yüzde 50'sinde Fenerbahçe. Daha iyi potansiyeli var, hocanın da zamanı var. Kestirmeden şu maçları götüreyim diye düşünüyor. Biz dinlendirse bazı isimleri diyoruz ama hoca verdiği kararda haklıdır"
 
YOĞUN TEMPOYA MİLLİ ARA YETİŞTİ
 
"Fenerbahçe'nin bu yoğun temposuna Milli ara yetişti, normalda boksörler nakavt olacakken gong çalar ve nakavttan kurtulurlar. Fenerbahçe öyle değil, sürekli nakavt ediyorlar ve şimdi ara da iyi gelecektir. Bence Batshuayi'nin kalmış olması da çok büyük bir hatadan dönüldü olarak görüyorum"
 
TARİHİNİN EN İYİ KADROLARINDAN BİRİ
 
"İsmail hoca skor odaklı, ama zaten başkan da zaten size bu imkanı vermiş. Fenerbahçe tarihinin en iyi kadrolarından birini yakaladı. İlk resmi maça orta sahada Crespo ve Mert Hakan'la çıktı Fenerbahçe, şimdi ikisi ilk 11'de yok. İsmail o maçta oyuna girdi ve bir daha da formayı bırakmadı"
 
ARTIK TRİBÜNDE O HAVA VAR
 
"İsmail Kartal'ın önündeki 45-50 oynayacağı maçta rotasyonları doğru yapmak. Geçtiğimiz sezonlarda şampiyonluğun yakınından dönüldü, Emre hoca varken Sivas maçının kazanılamaması, geçen sezon derbileri kazansanız şampiyondunuz ama böyle bir hava yoktu. Artık tribünde de böyle bir hava var"
 
TRANSFER FARKI BELLİ OLDU
 
"Fenerbahçe 5 yıldır Ankara'ya gidiyordu, bu sefer müthiş bir coşku gördüm karşılamada. Geçtiğimiz sezonun transferlerine internetten bakıyorduk, acaba olur mu diyorduk. Bu sezon Dzeko açıklandı, Tadic, Fred gibi isimler geldi ve transfer farkı belli oldu.
 
İSMAİL'DEN BİR SEVİYE ÜST OYUNCU GEREKİYOR
 
"Daha bu oyunun da eksiği var ama düzelecektir. Fenerbahçelileri fazlasıyla mutlu görüyorum, doğru da kadro yapıldı. Fenerbahçe'nin maçlarını gözüm kapalı izlemem için İsmail'den bir üst seviye bir oyuncu gelmesi gerekiyor. İsmail başarılı mı, çok başarılı. 8 sene daha kalır belki, belki Avrupa'ya da gider bilemem ama oraya transfer gerekiyor"
 
 
ARAO'YU ÇOK BEĞENMEZDİM AMA GİTTİ
 
"Geçtiğimiz yıldan gelen kadroda 6 numara eksikliği var, Ali başkan da bunu söyledi. Arao çok beğendiğim bir oyuncu değildi ama çabuk gitti ve yeri boş kald ı"
 
OSAYI GİBİ OYUNCULARA GÜVEN VERECEKSİNİZ
 
"Osayi benim çok beğendiğim bir oyuncu, süratli oyuncudan zarar gelmez. Onun gibi oyunculara güven vereceksiniz. Hücum yapıyorsa bir takım bu kadar, Osayi'nin orada olması önemli."
 
ÇOK KLAS HAREKETLER GÖRDÜK
 
"Bugün Fenerbahçe çok mu iyi oynadı, ama çok klas hareketler gördük. Fred'in maçın başındaki pozisyonu, Dzeko'nun kaçırdığı ve Tadic'in pozisyonu"
 
İSMAİL HOCA KİMLE OYNAYACAĞINI BİLİYOR
 
"İsterseniz dünyanın en kötü takımalarıyla oynayın, 9'da 9 yaptıysanız bunda teknik direktörün başarısı vardır. Üçüncü kez göreve geldi İsmail hoca, en beğendiğim özelliği futbol oyununu ve o oyunu kimle oynayacağını iyi biliyor. Geçen sene Fenerbahçe'nin 11'ini papatya falıyla buluyorduk, şimdi ben olsaydım ben de bu takımla çıkardım sahaya''
 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza