26 Kasım 2013 Salı

Spor Yazarı Ekrem Önder Çiftçi Bucaspor - Şanlıurfaspor maçında attığı golden sonra çirkin hareketlerde bulunan Emmanuel Banahene için "futbol ahlakından yoksundur." dedi.

FUTBOL AHLAKINDAN YOKSUN BANAHANE

Futbol Ahlakından Yoksun Banahene Güzelim ülkem Türkiye'de futbol müsabakalarında yaşanan her türlü olay kitleleri derinden etkiliyor ve camiaları peşinden sürüklüyor. Dün akşam Buca Arena Stadı'nda oynanan Bucaspor - Şanlıurfasor müsabakasında 60.dakika Bucaspor ağlarına gol atana Şanlıurfasporlu futbolcu Emmanuel Banahene 'nin golden sonra fair - play dışı çirkin gol sevinci üzülerek izledik..

Futbol ahlakından yoksun Banahene'nin gol sevinci Bucaspor tribünlerini tahrik etmekle beraber , attığı güzel gole ve Şanlıurfaspor'un galibiyete gölge düşürdüğü apaçık ortadır. 60 dakika yaptığı hareketten ötürü top ayağında her geldiğinde Bucaspor tribünlerinin ıslıkla protestosuna ve küfürlü tezahuratlarına maruz kalan Banahene kadar onu 90 dakika boyunca oyunda tutan Şanlıurfaspor teknik direktörü Reha Kapsal ve yaptığı harekete kırmızı kart göstermeyip oynamasına izin veren müsabakanın hakemi Onur Karabaş'ta bir o kadar suçludur. Bu ayıbın ortağıdır.

Ganalı Emmanuel Bahane ne olursa olsun Şanlıurfaspor Kulübü'nün maaş ile çalışan bir personelidir. Her işin kendine göre kuralları ve de incelikleri vardır. İnsanların mesleklerini icra ederken, toplumun örf ve etik kurallarına uymak zorunluluğu vardır. Banahene işini icra ederken toplumun örf ve etik kurallarını çiğnemiştir! Şanlıurfaspor Teknik Direktörü sosyal medyada yaşananlardan dolayı herkesten özür diledi lakin bu yetersizdir. Her fırsatta iyilikten, kardeşlik , hoşgörüden dem vuran Peygamberler Şehri takımı Şanlıurfaspor Kulübü bu hususta ne yapacak ? İlk etapta Bucaspor camiasından özür dilemeli sonrasında maaşlı personeli Emmanuel Banahene 'ye gereken yaptırımı uygulamalıdır. Aksi takdirde 44 yıllık çınarı ahlaktan yoksun bile hale getirirsiniz. Banahene , Sezer Badur , Sercan Yıldırım gibi futbolcular gereken yaptırımlar uygulanmazsa eğer Şanlıurfaspor'un bahsettiği ''Şanlı Ruh'' duruşu ortadan kalacaktır. Futbol ahlakını başka yerde arayanların öncelikle kendi camialarına çeki düzen vermelerinin zamanı geldi.Ne demişler, herkes önce kendine çeki düzen versin bakın nasıl her şey değişiyor...

Bucaspor - Şanlıurfaspor maçında attığı golden sonra çirkin hareketlerde bulunan Emmanuel Banahene bizleri 20 Nisan 2003 yılına götürdü. Banahene'nin sevinci bir dönem Beşiktaş forması giyen ve Fenerbahçe'ye attığı bir gol sonrası elini şortuna sokan Pascal Nouma'yı bizlere hatırlattı. Fransız golcü, çirkin hareketi sonrası yedi ay men cezası almıştı. ! Dönemin Beşiktaş JK başkanı Serdal Bilgili Pascal Nouma yaptığı hareketten dolayı sözleşmesini tek taraflı fesh edip takımın en önemli futbolcusunu gönderip ve şampiyonluk kutlamalarına katılmasına dahi izin vermediler. Ptt 1.Lig'in STSL gibi süksesi olmadığından dolayı TFF zamanında Pascal Nouma'ya verdiği cezasının 10'da 1 'ni Emmanuel Banahene'ye vermeyecek. Şanlıurfaspor Kulübü başkanı Fethi Şimşek'te Serdar Bilgili gibi futbolcusunu kapının önüne koyamayacak. Fakat Banahene 'nin yaptığı hareket Şanlıurfaspor yönetimi nezdinde de büyük hayal kırıklığı yaratmalı ve ders olmalıdır. Şanlıurfaspor Kulübü futbolcusuna gereken yaptırımı uygulamalı futbol ahlakından yoksun Banahene çıkıp yaptığı hareketten ötürü Bucaspor camiasından , Şanlıurfaspor camiasından ve Türkiye spor kamuoyundan özür diledikten sonra Şanlıurfaspor'da kulüp adına başta Bucaspor camiası olmak üzere Türkiye spor kamuoyundan özür dilemelidir.

Son olarak belirtmek isterim ki futbolda ahlaksızlığa göz yumanlar bir gün bu yükün altında kalacaklarını unutmasınlar. Sağlıcakla Kalın


twitter.com/eonder9

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza