02 Eylül 2018 Pazar

Transfer yasağını kaldıramayan Elazığspor sezona transfer yasağı ile başlayan Balıkesirspor Baltok’u konuk etti...
 


BALIKESİRSPOR ELAZIĞ’DA GÜLDÜ

Taraftarı önünde 2. Maçına çıkan Bordo Beyazlılar Boluspor’un ardından Balıkesirspor’a da aynı skorla 2-1 mağlup oldu. Balıkesirspor ise bu sezon ilk galibiyetini Elazığ’da aldı.


Karşılaşma sonrası iki takımın teknik direktörü maçı değerlendirdi.
  
 TY ELAZIĞSPOR CEPHESİ

Orhan KAYNAK/ “İlk yarıda istediğimiz oyun tarzı oynadık”

Maçın ardından 3 puanı almak istediğimiz bir kaçtı diyen Elazığspor Teknik Direktörü Orhan Kaynak:

 “3 puanı almak istediğimiz bir maçtı. Bu konuda ilk başta çok düzgün olduğumuzu söyleyebilirim. Bizim takım bunun çok daha iyisini yapabilir. Belki bugün maçı çok istememizden dolayı biraz gerginlik vardı. Hiç oynamadığımız ilk yarıda istediğimiz oyun tarzı oynadık. İlk beş dakika ve son beş dakika dışında o arada golü de bulduk, 1-0 öne de geçtik. Anlamsız bir şekilde istediğimiz pas trafiğini yapamadık.

Oyuncularımdan iki tanesinde mide rahatsızlığı vardı. Tabi ki hücum oyunu oynamak istediğimiz zaman da o beceride oyuncularım yok, forvetim yok. Bahaneler sayarsak bir sürü sıkıntılar var ama milli takım arasından sonra yeni gelen oyuncularda hazırlandığı zaman fiziksel olarak hiç hazır değiller, zihinsel olarak mutlu olmaları gerekiyor. Buraya milli takım arasındaki boşluğu iyi değerlendirip, moralleri yükseltip galibiyet serisi yakalayabilecek bir takımız. Bunu yapacak gücümüz de var. Oyuncu arkadaşlarıma ben inanıyorum ve güveniyorum. Bunu yapacak potansiyelimiz var.

Elazığspor’un bütünleşmeye ve birlikteliğe ihtiyacı var. Taraftarlarımızda sahada gayet iyi verdi, bütünleşti oyuncu arkadaşlarım. İnşallah milli takım arasından sonra galibiyet serisini yakalarız” ifadelerini kullandı.
 
 BALIKESİRSPOR BALTOK CEPHESİ 

Giray BULAK/ “3 puan bizim işin çok iyi oldu”

“Elazığ sevdiğim bir şehir” diyerek maçı değerlendiren Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Giray Bulak ise:

“Aslında ilk yarı 1-0 geriye düştük ama yine bizim yaptığımız önemsiz hatalardan bir tanesiydi. Son dakikalarda 40. Dakikadan sonra rakip bir parça pas yaptı, hemen telaşlandık. Dayanamadık yine gol yedik. O zamana kadar top elimizde, iyi pas yaptık, iyi oynadık, iyi pozisyonlar bulduk. Hatta öncesinde beş, altı tane korner biz attık rakip hiç atmadı. Gol attı ve 1-0 öne geçtiler. Ama ikinci yarı ne yapacağımızı biliyoruz. Topu tuttuğumuzda, pas yaptığımızda, kenara oynadığımızda diğer yer oyunu oynadığımızda sorunları hal edebiliyoruz.

Bu yapılanlara zorlandığımız bir gerçek. Hücum futbolunda bunu yapabilir miyiz dedik? Biz bu ligde önemli takımlardan bir tanesiyiz. Tabi milli maç arasında iki, üç gün tatil yapacağız. Bu izinde 3 puan bizim işin çok iyi oldu. Daha iyi bir hazırlım dönemi geçireceğiz. Ve bu da lige yansıyacaktır. 3 hafta yaşadığımız talihsizliği bu hafta galip gelerek yendik. Elazığ güzel bir şehir. Gakkoş şehri. Kendilerine bundan sonra başarılar diliyorum.

Çok sevdiğim bir takım, çok sevdiğim bir şehir. Orhan Hoca kardeşim gibidir, çok üzüldüm Orhan Hoca’ya ama futbol bu. Bir taraf kaybediyor, bir taraf kazanıyor. Bundan sonra Elazığspor’başarılar diliyorum ” şeklinde konuştu.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya-Trabzon maçı ertelendi
25 Ocak 2020 Cumartesi
Kara Kartal'ın çöküşü
25 Ocak 2020 Cumartesi
Galatasaray'da sular durulmuyor…
25 Ocak 2020 Cumartesi
Beşiktaş'ta sular durulmuyor
25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya'da imzalar atıldı