11 Nisan 2019 Perşembe

Giresunspor, kuruluşunun 52. yıl dönümünü kutladı…


GİRESUNSPOR 52 YAŞINDA

Giresunsporlu yöneticiler, futbolcular, taraftarlar, kentteki bürokratlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan grup, kutlama etkinliği kapsamında Gazi Caddesi'nden Atatürk Meydanı'na yürüdü.Giresun Belediyesinin bando ekibi de yürüyüşe Giresunspor marşlarıyla eşlik etti.Kulüp başkanı Sacit Ali Eren, burada yaptığı konuşmada, göreve başladıkları ilk günden bu yana kulübü gerek mali gerekse de sportif anlamda başarılı kılmak için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını söyledi.


Bugün kulübün 52. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirten Eren, kalbi Giresunspor için çarpan tüm Giresunlular için en gururlu günün 9 Nisan olduğunu kaydetti. 


Eren, Giresunspor'un profesyonel hayata geçtiği 1967 yılından bu yana büyük bir dayanışma içerisinde olduğunu aktararak, "Bugün 52 yaşına 'merhaba' diyen Giresunspor'umuz, yaşattığı gelenekleriyle ve Türk futboluna kazandırdığı değerleriyle her anlamda Türkiye'nin saygısını kazanmış büyük bir camiadır" ifadelerini kullandı.Giresunspor'un en büyük gücü Giresunlulardan ve taraftarlarından aldığına işaret eden Eren, şöyle konuştu:


"Bizler Giresunspor'u yöneten kişiler olarak temsil ettiğimiz camiamızın şanlı tarihine yakışır bir şekilde bundan sonra da hep beraber omuz omuza vererek, yılmadan ve büyük bir azim içerisinde kulübümüzü her anlamda başarılı kılmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ulu çınarımız Giresunspor'umuzun 52. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim."
 Etkinlikte Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da konuşma yaptı.

 

VALİ SARIFAKIOĞULLARI: “TAKIMIMIZA GÜVENİYORUZ”


Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları da, "Biz bu takımı sadece başarılı olduğu için sevmedik, sevmiyoruz ve sevmeyeceğiz. Biz bu takımı Giresunluyuz diye seviyoruz. Giresunluyuz diye başımıza taç ediyoruz. Evlatlarımıza güveniyoruz, bütün Giresunspor formasını terleten delikanlılara yürekten güveniyoruz. Bu sene ekilen tohumlar meyvesini verecek ve Giresunspor gelecek sezon Süper Ligin en büyük adaylarından biri olacak” ifadelerini kullandı. 

 

BOZBAĞ DA TÖRENİ İZLEDİ


Geçirdiği bir sakatlık sonucu yürümekte zorluk çeken Giresunspor’un eski başkanlarından Mustafa Bozbağ da törene katılarak yeşil beyazlıları yalnız bırakmadı. 


Öte yandan etkinliğin son bölümünde kısa bir değerlendirme yapan Giresunspor Kulübü eski Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, ligin bitimine sadece altı haftanın kaldığını ve bu süreçte herkesin Sacit Ali Eren başkanlığındaki yönetime destek olması gerektiğini söyledi. 


Diğer taraftan Giresun Belediyesi bando ekibinin çaldığı Giresunspor marşı törene katılan herkes tarafından coşku içerisinde okunurken kutlama etkinlikleri hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

08 Temmuz 2021 Perşembe
Karşıyaka başkanını seçti
08 Temmuz 2021 Perşembe
Altınordu'da giden gidene
08 Temmuz 2021 Perşembe
Halil Akbunar Göztepe'de kaldı