06 Aralık 2019 Cuma

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, önemli açıklamalarda bulundu…


GÖZTEPE BÜYÜYEREK GELİYOR


Süper Lig'in ikinci yarısındaki Beşiktaş maçı ile açılması planlanan Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde önemli açıklamalarda bulundu.


Stadın çatısındaki yürüyüş yolunda konuşan Sepil, Türkiye'de son dönemde yapılan birçok stadın maç günleri dışında fazla kullanılmadığına vurgu yaptı. Yeni stadın, çevresiyle birlikte yaşayan bir yer olacağını dile getiren Başkan Sepil, ""Burası İzmirlilerin buluşma noktası olacak. Sadece stadı açacağız, bu tesisin bitimi 1 yıl daha alır. Bütün müzeleriyle, bizim dükkanlarımızla, çocuklarla ilgili merkezlerimizle, sağlık konusundaki tesislerle burası İzmirlilerin alanı olacak. Bu çatıda güzel havada binlerce kişi yürüyecek. Tesisin tamamı halkın kullanımına açık olacak. İlk maçımız ocak ayının son haftasındaki Beşiktaş maçıyla yapılacak. Stadı o gün açmayı planlıyoruz, bütün çalışmalarımız o yönde" dedi.Sepil, ilk etapta bir kale arkası tribününün koltuksuz olacağını belirterek, "Seyir zevkinin, maçın ambiyansının ne kadar değiştiğini hep beraber göreceğiz. Bizim dışımızda birçok kulüp de müracatlarda bulundular" ifadelerini kullandı. "Göztepe, büyüyerek geliyor" diyen Başkan Sepil, yeni stat için kombine bilet satışındaki gördükleri ilginin beklediklerinin ötesinde olduğunu belirterek, "Doğu ve batı tribünlerinin hemen hemen tamamı kombinelere gidiyor. Orada fazla bilet kalmayacak maç günü için. Yakında kale arkası satışlarına başlayacağız. Statta kombine olmadan maç günü satacağımız bilet sayısı oldukça az olacak" diye konuştu. Sepil, hibrit çimin çakılmasının 9 Aralık'ta başlayacağını, bunun 20 Aralık'ta bitmesinin planlandığı bilgisini vererek, "Takıma da söyledim, 'yakında burada idman yapmaya başlayın' dedim. Oyuncular çok heyecanlı, buranın Göztepe'ye neler katacağının farkında. Yüzüncü yılımızı doldurmadan hayalimizi gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.


YILDIZ TRANSFER MÜJDESİ

Futbol takımının bu sezona puan olarak kötü başladıklarını kaydeden Sepil, "Bu statta her zaman Avrupa'yı kovalayacak bir Göztepe olacak. Önümüzdeki sezon bu olur mu, olmasını çok istiyordum ama sezona istediğimiz gibi başlayamadık. Vitesi yükselttik, bakalım bu bizi nereye taşıyacak, göreceğiz ama bundan sonra eskisi gibi mütevazı olmanın bir anlamı yok. Stattan sonra hedefi yükselteceğiz" dedi.  Sepil, taraftarların ara transfer döneminde "stat hediyesi" beklediğinin hatırlatılması üzerine "Bakıyoruz. Şu an son bir kaç gündür oldukça yoğun bakıyoruz. Burada daha iddialı bir Göztepe oluşturmaya çalışacağız ama onu oluşturmaya çalışırken acele edip çok hata da yapmamamız gerekiyor. Geçmişte yeterli hatayı yaptık, dolayısıyla aceleyle yapmayacağız bunu. Geç olsun, bizim olsun, güzel olsun. Tabi ki devre arasında duruma bakıp en iyi şekilde değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.  

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

05 Eylül 2023 Salı
Bence Galatasaray iyi değil
05 Eylül 2023 Salı
FENERBAHÇE YÜZDE 50'SİNDE
05 Eylül 2023 Salı
Bursaspor'un işte yeni hocası