25 Eylül 2013 Çarşamba

Grande Terim

Galatasaray’a verdiğin hizmetlerden , aldığın kupalardan , altına imza attığın büyük başarılardan çok kurduğun takımlarla kimseye boyun eğmedin, önderliğinde herkese öğrettiğin aslında korkaklar gibi yaşamaktansa cesur insanlar gibi ölmenin ne kadar şerefli olduğunu. Sadece Galatasaraylılar değil, sporseverlerin hepsi heykelini dikti ama kimse fark etmedi kalplere bakamadıklarından. Üzerinde oynanan bütün oyunlara kulağını tıkayarak “Asolan Galatasaray’dır” dedin ve bu doğrultuda hizmet ettin.

Medya,rakipler,TFF, hatta Galatasaray camiasının içindekiler bile saldırdılar sana ama sen yine “Asolan olan Galatasaray” diyerek , üzerine dönen çirkin oyunlarından uzak tuttun o çok sevdiğin Galatasaray’ını.. Galatasaray’ın armasında ki 3.Yıldızda,müzesinde ki kupalarında, tarihinde ki en büyük başarılarında altında hep senin imzan var. Sen sadece Galatasaray’ın yaşayan efsanesi değil, Türk futbolunun yetiştirmiş olduğu en büyük markasısın. Türk spor kamuoyunun üzüldüğü,sinirlendiği ve üzerinde durduğu nokta Galatasaray’dan ayrılman çok ayrılma şeklindedir. Dün hiç hak etmediğin şekilde çok sevdiğin Galatasaray’ından gönderildin.

Mekteb-i Sultani kimliklerinin arasına sığınarak kurulduğu günden bugüne kadar Galatasaray’a yarardan çok zararı olan liselilerin göreve getirdikleri elit başkanları Ünal Aysal kızmıyorum. Onu oraya getiren gönderilmeni istedi. O da kendisi Galatasaray başkanlığı makamına getirenlere istediğini verdiği kanısındayım.

Bugün basın toplantısı düzenleyen Türk futbolunun geleceğini karartan kişinin senin yanında olması ve yaptığı açıklamalar olayın iç yüzünü ortaya koyar nitelikteydi. Ardından Ünal Aysal’ın yapmış olduğu yazılı açıklama Türk futbolunun içler acısı durumunu bir kez daha gözler önüne serdi. İki büyük kurumun başkanlarından birisi kamuoyuna yanıltıyor.Ama hangisi ? Tabi ki senin yapacağın açıklamalar mevcut bilgi kirliliğine son vermekle birlikte doğruları ortaya çıkaracağından eminim. Sevdası uğruna özel hayatını bir kenara iterek Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yatıp kalkan ,alt yapısından en üst seviyesine kadar tamamen Galatasaray’ın başarısı için mücadele eden. “Asolan Galatasaray’dır.” Diyerek kulübünün menfaatleri için 7 gün 24 saat çalışan teknik direktörünü dünya da gönderecek tek takım Galatasaray’dır! Çünkü Galatasaray başarılarının yanında vefasızlıklarıyla dünyaya nam salan kulüptür. Sen gerçek bir savaşçı ve büyük bir İmparator’sun! Sen Türkiye Cumhuriyeti yaşayan 76 milyon insanın kalplerini teker teker feth eden adamsın! Abdullah Avcı yönetiminde müthiş başarısızlıklara imza atan A Milli Takım ; bugün yüreğini ortaya koyan, mücadele eden, pes etmeyen, arzu ve istekle saldıran bir takım olarak sahaya çıkmasını sana borçluyuz.

Grubun çok üzerinde top oynayan, iddiasız konumda iken mucizeler yaratarak iddialı konuma gelen , maçlarda tek kale oynayan ve oyunun mutlak hakimi olan, korkusuzca, akın akın, bayıltırcasına rakip kaleye saldıran bir milli takım yarattın. Özlediğimiz, görmek istediğimiz, arzuladığımız ve tarihte büyük başarılara imza atan takımları hatırlatan. Sadece Galatasaray’da değil,avrupada,türk futbolunda destanlar yazan,ülkemize güzel günler yaşatan; İmprator Fatih Terim’e Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan 76 milyon adına teşekkür ederim. 40 yıldır Galatasaray’da yaşayan , Galatasaray ile yaşan insan olarak , bir çok kademesinde hizmet ettiğin Galatasaray’a başkan olarak dönmen dileklerimle..

Güle güle Grande Terim !

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza