18 Mart 2023 Cumartesi

Süper Lig ve 1. Lig başta olmak üzere 18 Yıl boyunca profesyonel futbol oynayan dönemin başarılı sağ beki (Savunmanın sigortası) Hamza Gezmiş, İYİ Parti'ye katıldı.
 
HAMZA GEZMİŞ SİYASETE KATILDI
 
Genel Başkan Meral Akşener’in teveccühüyle İYİ Parti saflarına katılarak siyasi hayatına başlayan Hamza Gezmiş, sonrasında doğduğu ve şimdilerde ticari yatırımlarının bulunduğu Artvin’den Millet Vekili adaylığını açıklamaya hazırlanıyor.

 
Marka Futbol haber servisine ulaşan bilgi doğrultusunda Hamza Gezmiş'in,
20 Mart 2023 Pazartesi günü 14 Mayıs'taki seçimler için İYİ Partiden Artvin Millet Vekilliği aday başvurusunu yapacağı bilgisine ulaştı.

 
HAMZA GEZMİŞ ARTVİN'DE ÇOK SEVİLİYOR
 
Hamza Gezmiş'in İYİ Parti nezdinde bir dizi ziyaretlerde bulunurken,

 

vatandaşlarla da sürekli ulaşılır yakın bir o kadar da sıcak olması,


bir araya gelerek şehrin sosyal ve ekonomik nabzını tutuyor olması dikkatlerden kaçmıyor.Artvin'de çok seviliyor olmasından ötürü,


Hamza Gezmiş'in Millet Vekili seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.
 
HAMZA GEZMİŞ TÜRK FUTBOLUNU MECLİS'TE TEMSİL EDECEK
 
Türkiye sevdalısı Ay-Yıldız hayranı dönemin başarılı sağ beki (Savunmanın sigortası) Hamza Gezmiş, memleketi Artvin'den İYİ Parti'den millet vekili seçilerek hem doğup büyüdüğü Artvin'e hem Türkiye'ye hemde Türk futbolunu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de temsil edecek.

 
Vatan sevgisi peygamber sevgisinden gelir mantelitesinden bir gün dahi olsun vazgeçmeyen başta memleketi Artvin olmak üzere 7'den 70'e Ay-Yıldızlı yüreklerde Edirne'den Ardahan'a bilhassa futbol camiası içerisinde bütün Türkiye'de taraflı-tarafsız her kesim tarafından kişiliği ve beyefendiliği vede çalışkanlığı ile çok takdir ediliyor.
 
HAMZA GEZMİŞ KİMDİR ?
 
Hamza Gezmiş, 12 Mayıs 1979 yılında Karadeniz'in şirin ili Artvin'in Borçka ilçesinde doğdu.
 
Futbola, Artvin Murgul Bakırspor ’da başladı. Üniversite okumak için gittiği Trabzon’da, Trabzon Tütünspor ’a transfer oldu ve burada göstermiş olduğu üstün başarı neticesinde 1999-2000 sezonunda 3. Lig ekiplerinden Akçaabat Sebatspor 'a transfer olarak profesyonel futbol hayatına geçiş yaptı. İlk profesyonel yılında takımıyla birlikte şampiyonluk sevinci yaşadı.
2000-2001 sezonunda kiralık futbolcu statüsünde Bulancakspor'da forma giydi ve ikinci profesyonel yılında ikinci şampiyonluğunu yaşadı.
 
Akçaabat Sebatspor 'a geri dönmesiyle takıma kendine yer edinmeyi başardı ve Akçaabat Sebatspor’la iki sezon 1. Lig'de oynadıktan sonra Süper Lig'e yükselmeyi başardı.
 
İki sezon Süper Lig'de oynadı ve takımın 1. Lig 'e düşmesinden ötürü takımdan ayrıldi ve 1. Lig ekiplerinden İstanbulspor'la anlaşma sağladı. Bir sezon sonra başka bir 1. Lig ekibi olan Orduspor'a transfer oldu. Burada da bir sezon oynadıktan sonra Sakaryaspor'a geçti. bir buçuk sezon takım kaptanlığı yaptığı kulübünde forma giydikten sonra Orduspor’a tekrar geri döndü. 
2009-2010 sezonunda Kartalspor'a transfer oldu ve üç sezon forma giyerek takım kaptanlığı yaptı. 
 
2012-2013 sezonunda Göztepe'ye, daha sonra Şanlıurfaspor’a transfer oldu. 2013-14 sezonunda Sarıyer, 2014-2015 sonunda tekrar Sakaryaspor ve 2015 sonunda tekrar Kartalspor’da forma giyerek 2016'da futbol yaşantısını sonlandırdı.

 
2017'de Paris Saint-Germain’in resmi futbol akademisini kuran Hamza Gezmiş, Türkiye’nin bir çok yerinde hizmet vererek, yeni Melih Demiral'ları, Hakan Çalhanoğullarını, Arda Güler'leri,
Messi'leri, Neymar'ları, Mbappe'leri keşfediyor.

 
HAMZA GEZMİŞ 2014'TE YILIN FUTBOLCUSU SEÇİLMİŞTİ !
 
Hamza Gezmiş, her yıl geleneksel hale gelen Türkiye'nin en prestijli ödül töreni Marka Futbol yılın ödül töreninde 2014'de yılın futbolcusu seçilmişti.

 
2013-2014 futbol sezonunda yılın en iyi 11'ine ( Yılın Altın Karmasına) seçildi ve istanbul-Bakırköy'de spor, basın, televizyon ve futbol camisasından öemli isimlerin katıldığı Marka Futbol yılın ödül töreninde alkışlar içinde duayen ünlü spor adamı Ümit Aktan'ın sunduğu gecede Hamza Gezmiş ödülünü almıştı.

 
Hamza Gezmiş'e ödülünü vermek üzere Marka Futbol ödül törenini sunan duayen ünlü spor adamı Ümit Aktan anons etmiş, ödülünü ise rahmetli Kıbrıs Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve rahmetli Alparslan Türkeş'in kadim dostu ve dönemin Belçika Türk Kordinosyon başkanı  Enver Arslan takdim etmişti.

 
Ödül Töreninde hazır bulunan CHP'den seçilen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, MHP'den millet vekili seçilen Saffet Sancaklı, efsanevi avrupa gol kralı Tanju Çolak ve dönemin Galatasaray'ın ve milli takımın önemli oyuncusu gol makinesi Necati Ateş, teknik direktör Güvenç Kurtar, Cihat Arslan, Mehmet Altıparmak, Giray Bulak, Yusuf Şimşek, Erhan Altın, Engin Korukır, Ahmet Akcan ve Serhat Güller, alkışlamış ve tebrik etmişti.

 
Bilinenin aksine eğitimli profesyonel futbolculardan olan Gezmiş, Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Spor Yönetimi bölümünde tezli olarak tamamlayarak, eğitimli futbolcu modeline örnek oldu.
 
Hamza  Gezmiş evli ve 2 coçuk babasıdır.
 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

20 Mart 2023 Pazartesi
Ligin kaderiyle oynanıyor
20 Mart 2023 Pazartesi
Ali Koç :'Biraz Geç Kaldık'
20 Mart 2023 Pazartesi
Arda Turan haddini yine aştı