09 Ekim 2019 Çarşamba

Marka Futbol İsveç temsilsimiz Murat Topcu, Beşiktaş başkan adayı sayın Hürser Tekinoktay ile çok ses getirecek özel röportaj yaptı...

İşte Murat Topcu, Beşiktaş başkan adayı sayın Hürser Tekinoktay ile çok ses getirecek özel röportajı sizlerle…

HÜRSER TEKİNOKTAY İLE DOBRA DOBRA RÖPORTAJ !

Sayın Tekinoktay, kendinizden bahsedermisiniz ?- 1960 Yıllında İstanbul’da doğdum. Marmara kolejinden Fen bölümünden mezun oldum, 1993-94 yılları arasında Nevio Scala donemin de beraber çalıştım. Çanakkale Dardanelspor’da Teknik yönetiminde görev yaptım ,İngilizce ve İtalyanca biliyorum ,.Bir Turizm acentem var.  Evli vede bir kız çocuğum var.

Malum mevcut yönetimdeki Başkan Fikret Orman bırakma kararı aldı, yakin tarihte olağanüstü kongre var, sizce Beşiktaş takimi nasıl kaostan çıkar ?

- Her acıdan özkaynakların ve onların iyi yönetilmesiyle bu kaostan çıkar.

Yeni yönetim seçildikten sonra sizinle yaptığımız görüşme sonucu, bu yönetim ilk haftalarda istifa eder vede takim da ligde havlu atar dediniz. Bu öngörünüz cıktı, bu olasılıkları nasıl gördünüz ?

- Konuya hakimseniz ve belirli bir deneyime, donanıma sahipseniz bundan daha doğal bir şey olamaz .Bu kriterler olacakları olduktan sonra değil, olmadan önce söylemenizi vede öngörmenizi sağlar.Geçtiğimiz seçimlerde, son anda vede Mahkeme kararıyla Başkanlık seçimlerine katildiniz bu konuda bilgi verir misiniz ?

- Divan kurulu başvurumuzu yaptığımız son anda tüzüğe aykırı bir noter şartı ortaya koymuştu.. Mahkemeye bunun için gittik ve mahkeme bizi hakli bulan bir karar verdi.

Bu seçimlerde mutlaka diğer adaylar varda, Siz seçilme olasılığınız konusun da düşünceleriniz nelerdir ?

- Kimlerin aday olacaklarına bağlı, ama katilim yüksek olursa vede kısıtlı surede mahkeme kararına rağmen noter şartı koyulmasından ötürü imzalar yetişirse ,kazanma sansımız öncekinden yüksek olabilir.

Beşiktaş takimi için projeleriniz nelerdir ?

- Bizim için kar eden bir futbol isletme modeli kurmak, iyi bir imalat üretim ekonomisi yaratabilmek ,bunun için eğitim çok önemli www.degisimbasliyor .org sitemizde de 6 manifestoda bunu ayrıntılı şekilde açıkladık.

Beşiktaş takımında başkan seçilirseniz hedefleriniz nelerdir ?

- Her acıdan özkaynaklarımıza doneceğiz, olumsuz tüm şartlara rağmen de futbolcu fabrikası kuracağız.

Buradan son olarak vermek istediğiniz mesaj nedir ?

-Hep beraber, spora, futbola vede geleceğe sahip çıkalım. Gurbetteki tüm dostlarıma sevgi dolusu saygılar sunuyorum.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza