24 Ağustos 2015 Pazartesi

Türk Futbolunun önemli isimlerinden Serdar Bali, Trabzonspor'u yazıyor. İşte Serdar Bali’nin Kaleminden ’’İşte Trabzon Bu’’ yazısı sizlerle..
 
İŞTE TRABZON BU !
 
Devlerin mücadelesinde ilk yarıda nefes kesen mücadele seyrettik. Beşiktaş’ın etkili başladığı maçta Trabzonspor takım olarak müthiş bir karşılık verdi. Dolayısıyla ilk yarının ortalarında maç daha dengeli hale geldi. M’Bia ve Okay orta sahada Beşiktaş ataklarına yerinde müdahale etti. Beşiktaş ise Atiba ve Gökhan’la atak girişiminde bulundu. Ama bu ikili iyi karşılık verdi. Trabzonspor sahasında alan bırakmayınca Beşiktaş zorlanmaya başladı. Cavanda, Constant bekte iyi müdahalelerde bulununca savunmanın ortası da açık vermedi.
 
İlk yarıda pozisyonu olmayan, ama nefis kesen bir mücadele seyrettik.
 
Aynı mücadele ikinci yarıda da devam etti. Trabzonspor Beşiktaş’ın baskısını kısa sürede atlattı. Yusuf ve Erkan takımı ileriye daha çok taşıyınca Trabzonspor daha çok atak yaptı.
 
İlk yarı istatistiklerinde Beşiktaş’ın isabetli pası 256, Trabzonspor’un 123.. Topla oynama oranı Beşiktaş % 66, Trabzonspor % 34... Bu tabloya bakınca maçın galibi Beşiktaş görünüyor..
 


Ama futbol matematik değil.. İkinci 45’te Trabzonspor sağlam durdu.. Rakip 10 kişi kaldı.. Herkes orta sahası olmayan Mersin karşısında şov yapan Beşiktaş’ın Trabzonspor’u da devireceğini sandı.. Trabzonspor’u Mersin’le karıştıranlar yanıldı..
 
Camia, takım ile başkan ve yönetimi ayrı görür ve iç çekişmeyi bırakırsa Trabzonspor daha  iyi olacaktır. Trabzonspor’da takım olma ve kazanma ruhu var. Örnek vereyim; sahanın nersinde olursa olsun Trabzonsporlu futbolcuya rakip tarafından saldırı varsa arkadaşları yardıma koşuyor. Bu çok önemli.
 
Ali Palabıyık inanılmaz hata yaptı. Faul çaldı, top hareket halinde iken Quaresma’ya pas atıldı ve gol oldu. Aynı Ali Palabıyık işaretimi bekle dedi, beklemeyen Quaresma’yı dışarı attı. E; o zaman durmayan topu nasıl devam ettirdin diye sormak gerekmez mi?
 
Ali Palabıyık, Okay’ın ceza sahasında  düşürülmesini pas geçti. 
 
M’Bia, Okay, Cavanda ve N’Doye kazanç. Yusuf iyi. Erkan ise daha da iyi olacaktır. Kaleyi yokladı yokladı sonunda golünü de attı.. Onur’a ise şunu hatırlatırım: İyi kaleci doksana giden topu çıkarıp normal ortayı yemez. 
 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza