02 Ocak 2019 Çarşamba

TFF 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Kahramanmaraşspor’da sular bir türlü durulmadı,  iyi bir ilk yarı geçiremedi ve eski günlerini mumlu arıyor…

ESKİ GÜNLERİNİ MUMLU ARIYOR

2012-2013 sezonunda 2. Ligde şampiyon olarak PTT 1. Lige adını yazdıran ve burada sadece bir sezon tutunabilen Kahramanmaraşspor, aynı yıl tekrar 2. Lige düşmüştü. Takımın 2. Lige düşmesi sonrası elindeki oyuncuları tutamamasının yanında borç batağına sürüklenmesi bir takım olumsuzlukları da beraberinde getirdi ve Kahramanmaraşspor’da sular bir türlü durulmadı.

 

Geçtiğimiz sezonki kadrosundan birçok futbolcuyla yollarını ayıran ve 2018-2019 futbol sezonuna yeni bir kadro ile başlayan Kırmızı-beyazlılar, ligin ilk maçı olan Bandırma karşısında mağlup olmuş ve sezona yenilgi ile başlamıştı.

Yeni bir takım olmanın zorlukları ile karşılaşan Kahramanmaraşspor, 6. Hafta maçında Tokatspor’u 2-1 mağlup ederek 3 puanla tanışabilmişti. Aldığı galibiyet sonrası çıkış yakalayan Kahramanmaraşspor, ilerleyen haftalarda inişli-çıkışlı bir grafik sergileyerek bir türlü istikrar yakalayamadı.

Ligin ilk yarısında alınan kötü sonuçlar sonrası Kahramanmaraşspor, sezonun ilk yarısını 17 puanla 15. Sırada tamamladı. İlk yarının sona ermesiyle takıma bir haftalık izin verilirken, izin ise geçtiğimiz Salı günü sone erdi ve takım ikinci yarı hazırlıklarına kendi tesislerinde başlamıştı. İlk yarıdaki kötü günleri yeniden yaşamak istemeyen Kahramanmaraşspor, transfer çalışmalarına da start verdi.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya-Trabzon maçı ertelendi
25 Ocak 2020 Cumartesi
Kara Kartal'ın çöküşü
25 Ocak 2020 Cumartesi
Galatasaray'da sular durulmuyor…
25 Ocak 2020 Cumartesi
Beşiktaş'ta sular durulmuyor
25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya'da imzalar atıldı