28 Nisan 2023 Cuma

3.Lig'de Play-Off oynayacak takımlar, play-off oynamadan doğrudan 2.Lige yükseltilebilir ve bu takımlar içersinde Kuşadasıspor'da yer alıyor.

Spor Adamı Ahmet Özer TFF başkanına Alim Emiroğlu ve Kuşadasıspor için övgü dolu sözler sarfetmişti...
 
KUŞADASISPOR 2.LİG'E YÜKSELEBİLİR
 
TFF'nin aldığı özel kararla BAL'dan 3. Lig'e 15 takım çıkarken, Marka Futbol'un araştırmalarında Üçüncü Lig'de takım sayısı arttığı için bu ligde Play-Off oynayacak olan 15 takımın 2. Lig’e yükseleceği iddia edildi.

 
TFF BAŞKANI'NA, ALİM EMİROĞLU'NUN HAKKI YENİYOR DEMİŞTİ!
 
Spor Adamı Ahmet Özer, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı  Mehmet Bükekşi ile keyifli sohbet etmiş Kuşadasıspor başkanı Alim Emiroğlu  örnek teşkil eden bir başkan hakem hatarları ile canları yanıyor başkanım lütfen aşağıdaki liglere bilhassa Kuşadasıspor'un maçlarındaki bariz hakem hataları üzüyor bizleri. Çünkü; bu ülke kolay kolay Alim Emiroğlu yetiştirmiyor demişti.
 
 Spor Adamı Ahmet Özer, anı ölümsüzlestirmek için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı  Mehmet Bükekşi ile objektiflere gülümsemişti.
 
 
Futbol Federasyonu'nun bu ligle ilgili açıklamayı 20 Mayıs'ta normal sezon tamamlanmadan önce yapması bekleniyor.

 
PLAY-OFF OYNAYACAK TAKIMLAR, OYNAMADAN 2.LİGE !
 
Türkiye Futbol Federasyonu'nun 6 Şubat'taki yüzyılın deprem felaketinin ardından aldığı kararla Bölgesel Amatör Lig'de bu sezon gruplarını lider olarak bitiren takımlar Play-Off oynamadan direkt TFF 3'üncü Lig'e alınırken, 3'üncü Lig ekipleri için de umut doğdu. Federasyon kararıyla 3'üncü Lig'de yeni sezondaki takım sayısı arttığı için bu ligde Play-Off oynamaya hak kazanan takımların da yeni sezonda direkt 2'nci Lig'e alınmasının tartışıldığı iddia edildi. Bölgesel Amatör Lig'den 14 takım birden 3'üncü Lig'e çıkarken, normal şartlarda 3'üncü Lig'den 2'nci Lig'e 3 grubun şampiyonları ve Play-Off birincileri olmak üzere 6 takım yükselecek.
 
PLAY-OFF OYNAMADAN 2.LİG'E !
 
TFF, deprem sonrası 3'üncü Lig'de de statüyü değiştirirse bu ligdeki 3 grup şampiyonunun yanı sıra Play-Off oynamaya hak kazanan 15 takım daha 2'nci Lig'e dahil olacak. 3'üncü Lig'deki normal sezonun son 4 haftası öncesi Ege takımlarından Karşıyaka 1'inci Grup'ta averajla Play- Off hattında yer alırken, 2'nci Grup'ta ise Kuşadasıspor ve Ayvalıkgücü Belediyespor Play-Off oynamayı garantiledi. 3'üncü Grup'ta da Efeler 09 SFK Play-Off biletini almaya çok yakın.
 

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza