20 Mart 2023 Pazartesi

Süper Lig ekiplerinden Corendon Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, açıklamalarda bulundu...
 
ÇAVUŞOĞLU'NDAN AÇIKLAMALAR !
 
Gazetecilerle bir araya gelen Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor ve lig hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
 
Corendon Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Türkiye’de zaten futbolu 4 büyükler yönetiyor. Onlar ne derse o oluyor. Hep kaos yaratma içerisine giriyorlar. Sürekli Türk futbolu da Türk hakemleri de baskı altında" dedi.
Anadolu kulüplerinin ekonomik anlamda sıkıntıları olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Geldiğimiz noktada yayın gelirleri çok düştü. Yayın gelirleri bu kulübün bütçesinin, bütün kulüpler için öyle, bizim üçte birini karşılıyor. Kalan kısmını da sponsorlarla karşılamaya çalışıyoruz kişisel çabalarımızla. Yabancı futbolcuların olduğu yerde zaten oyuncuların maaşını dövizle ödüyoruz. Türkiye’de zaten yabancı futbolcu sayısı bence bir kaos. Çok fazla. Haddinden fazla yabancı futbolcu sayısı var. Federasyonun bunu düşünmesi lazım. Önceki federasyonda bir karar aldılar, bunu kademeli olarak düşürmeye kalktılar. Yeni federasyon da baskılara dayanamadı, yine aynı seviyede kaldı.
 
Türkiye’de zaten futbolu 4 büyükler yönetiyor. Onlar ne derse o oluyor. Hep kaos yaratma içerisine giriyorlar. O maç kaybettiğinde başka bir şey söylüyor. Diğeri maç kaybettiğinde başka bir şey söylüyor. Sürekli Türk futbolu da Türk hakemleri de baskı altında" diye konuştu.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

05 Eylül 2023 Salı
Bence Galatasaray iyi değil
05 Eylül 2023 Salı
FENERBAHÇE YÜZDE 50'SİNDE
05 Eylül 2023 Salı
Bursaspor'un işte yeni hocası