22 Eylül 2019 Pazar

MAĞLUBİYETİ VE MAĞDURİYETİ KABUL ETMEYEN TEKNİK ADAM

Ligde oynadığımız Altay müsabakasının ardından bir anda yönetime ve takımımızın gidişatı için söylenen söylemler ve eleştiriler ardı ardına gelmişti. Yönetim Giray hoca ile yolları ayırmanın en doğru karar olacağını düşündü ‘’ bence de en doğru karardı ‘’ ve takımın başına Osman Özköylü hocayı getirdi. Osman hoca bu ligin camialar tarafından en çok antipatisini toplayan , agresif hırçın yapısı mağlubiyeti ve mağduriyeti asla kabul etmeyen teknik adamı olarak özetleyebileceğimiz bir teknik direktör. Oyuncular üzerinde ki varlığını saha içinde hırsı ve diyalogları ile bire bir hissettirebilen bir kişiliği var.

Boluspor takımına geleli üç gün olmasına rağmen oyunun belli bölümlerinde oyuna hakim orta alan mücadelelerinde geçmiş haftalara göre daha kontrollü oyun sergileyen bir Boluspor izlettiğini düşünüyorum. Oyuncu karakterlerini ve performanslarını tam anlamı ile çözememiş olmasına karşın , sahaya direkt üç puan için çıktığı bunun içinde iyi bir oyun kurgusu çizdiği gözlerden kaçmamıştır. Bu sezon ligde on gol atan tek takım olan ve bir kez mağlup olmuş bir ekibin karşısında yaklaşık altmış dakika müsabakayı önde götürmek , Giray hoca ile Osman hoca arasındaki farkı bir nebze olsun açıklar gibiydi. Sezon başından bugüne dek bir türlü istenilen , gayretli futbolu sergileyemeyen Boluspor için bu maç bir nebze olsun moral ve motivasyon olmuştur. Defans hatalarının henüz bitmediği , defans bloğunun bir türlü oturmadığı sürekli kademe hataları yaptığını bu müsabakada da gözlemledik.

 

Ekibimiz müsabakada öne geçtikten sonra hızlı toplar ile çıkmasına karşın, rakibi bire birde eksik yakalasa da, ikinci gole özgüven eksikliği ve beceriksizlik yüzünden ulaşamadı. Ekibimiz ‘’ 90+4. Dakika da ‘’ duran toptan yediği gol ile bir puana razı olmuştur. Osman hoca’nın acilen müdahale etmesi gereken mevkinin defans ve ön libero olduğunu belirtmek isterim. Ekibimizin muhteşem bir futbol oynamamasına rağmen puan almak için inanmış ve olanca gücünü kullanma görüntüsü ile sahadan bir puan da olsa çıkarması , kötü gidişatı bir nebze olsun durdurmuştur.

Bu kan değişikliğinin Boluspor’a olumlu yansıyacağından , Osman hoca gibi agresif , antipatik bir hocanın yıllardır Boluspor’un ve camianın beklediği hoca olduğundan kuşkum yoktur. Kazanma arzusu ve hırsın ön planda olduğu, bunu ruhen oyuna ve oyuncularına yansıtabilen Osman Özköylü hocamıza hoş geldin der Boluspor macerasının onun ve camiamız adına hayırlı uğurlu olmasını ve başarılar ile geçmesini dilerim.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

12 Mayıs 2022 Perşembe
ALİM EMİROĞLU ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR
09 Mayıs 2022 Pazartesi
Hamza Hamzaoğlu'yla yollar ayrıldı
06 Mayıs 2022 Cuma
Ersan Martin'den kötü haber !
06 Mayıs 2022 Cuma
Ersan Martin'den kötü haber