17 Kasım 2017 Cuma

Grandmedical Manisaspor yönetimi, siyah-beyazlı kulübün Makukula’ya olan borcundan dolayı FIFA tarafından verilen eksi 6 puan cezası ile ilgili açıklama yaptı.

HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDECEK

Manisaspor yönetimi, siyah-beyazlı kulübün Makukula’ya olan borcundan dolayı FIFA tarafından verilen eksi 6 puan cezası ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Makukula’ya bir kısım ödemelerin yapıldığı ve Portekizli oyuncu ile şifahen anlaşıldığı ifadeleri yer aldı. Ayrıca uygulanan eksi 6 puan cezasının sezon içinde kaldırılacağı ifade edildi.

Manisaspor kulübü yaptığı açıklamada şu ifadeler yer vermiştir;

“Kararın tebliğinden itibaren davacı vekiliyle yapılan görüşmeler neticesinde, kendisiyle 2018 Mayıs ayını da kapsayacak bir anlaşma yapılmıştır. Buna müteakip davacı vekili FIFA’daki gerekli mercilere cezai yaptırımdan ve puan tenzil taleplerinden vazgeçtiklerine dair bir talep yazısı göndermiştir. Kamuoyunun da malumu üzere 2016-2017 sezonunda Elazığspor Futbol Kulübü de benzer bir ceza ila karşı karşıya kalmış, puan tenzil cezası TFF tarafından uygulanmış fakat neticesinde kulübün haklılığı ispatlanmış olup puan tenzil cezası hem FIFA hem TFF tarafından geri çekilmiştir. Bu itibarla belirtmek isteriz ki; her ne kadar puan tenzil cezası TFF tarafından uygulanmış olsa dahi, hukuki süreç devam etmekte olup kulübümüz tenzil edilen 6 puanın iade edilmesi noktasında hukuki girişimlerini devam ettirmektedir”.

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

03 Aralık 2022 Cumartesi
1.Lig'de yılın başkanı Murat Özkaya
03 Aralık 2022 Cumartesi
3.Lig'de yılın başkanı Alim Emiroğlu
03 Aralık 2022 Cumartesi
2.Lig'de yılın başkanı Emin Yetim
03 Aralık 2022 Cumartesi
Volkan Demirel'e anlamlı ödül