05 Kasım 2012 Pazartesi

Trabzon camiasının sevilen kalemlerinden İsmail Düzgün, Antalyaspor -Trabzonspor  Müsabakasını  yazdı.  İşte İsmail Düzgün’ün Kaleminden ’’ NEREYE KADAR? ’’ yazı dizisi sizlerle..NEREYE KADAR?

Bu yazımı hiç uzatmayacağım, sadece birkaç kelam edeceğim. Çünkü inanılmaz üzüntü içerisindeyim. Öfkeyle kalkan zararla oturur, misali… Kimsenin kalbini kırmak istemediğimden, kısa ve öz cümlelerle ifadelerimi anlatmak istiyorum.

Birincisi; Medical Park Antalyaspor müsabakasında rakip kadar kazanmak istemedik. Onlar bizden daha çok istedi ve hak ettikleri 3 puanı aldılar. Onları tebrik ediyorum.

İkincisi; Rakip 1-0 yenik durumda, yaptığı oyuncu değişiklikleriyle maçı 2-1 kazanıyor, biz ise tam tersini yapıyoruz. Yani onlar değişiklikle maç kazanırken, biz kaybediyoruz.

Üçüncüsü; Emre Güral gibi çok teknik, gencecik bir oyuncunun bu müsabakada neden oynamadığına şaşırdım açıkçası. Belki bir bildiğin vardır lakin bugün değilse ne zaman?

Bu maçta bence hoca faktörü ön plana çıktı ve Mehmet Özdilek, Şenol Güneş’e "taktik böyle yapılır", "oyuncu değişikliği böyle yapılır" dersi verdi. Sahada hoca oynamıyor, bunda hemfikiriz ancak oynayanları da hoca yönlendiriyor. Boş boş gezen Olcan, oyuna girdikten sonra pek bir varlık gösteremeyen Volkan, Zokora da evlere şenlik, Emerson desen tatilde…

 Her zaman öne geçtiğimiz karşılaşmalarda tedirgin olmuşumdur. Bugün yine tedirgin oldum hatta ilk yarının sonlarını izlemedim. 60. dakikalardan sonra 1-0’ı korumaya çalışan ve geriye çekilen Bordo-mavilileri görünce puan kaybedeceğimi, gazetedeki ağabeylerime söyledim. Hatta 1-1 olduktan sonra 1 puana razı olalım, çok kötüyüz, ikinciyi yiyebiliriz dedim. Nitekim de dediğim oldu. Çünkü Şenol hocamız her zaman ki gibi 1-0’ı korumaya gitti ve durum ortada.

Son olarak başlıkta da belirttiğim gibi nereye kadar?Şenol Hoca, iyidir deriz, hep destekleriz, eyvallah! Adamdır deriz, arkasında dururuz, eyvallah! Hatalarıyla kabul ederiz hep sahip çıkarız, yine eyvallah! Onun için “Türkiye’de eşi benzeri bulunmayan adam gibi adamdır” deriz, buna da eyvallah! Tamam da kardeşim, nereye kadar? Ona tamam, buna tamam. Ona eyvallah, buna eyvallah. 5 maç üst üste kaybetsek, yine Şenol hoca adamdır diyecek insanlar var. Adamlık puan kazandırmıyor, tamam yine adam ol da kişiliğinle beraber hocalığın da olsun. Öyle bir değişiklikler, öyle bir taktikler yap ki alem teknik ‘adam’ görsün. Diyorum diyorum ama hep aynı senaryolar…

Bakın lig gidiyor elden hocam, atı alan Üsküdar’ı geçti, biz hala adım atamıyoruz…

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

04 Ocak 2024 Perşembe
Esenler Erokspor İddialı
04 Ocak 2024 Perşembe
Marco Paixao Şanlıurfaspor'da
03 Ocak 2024 Çarşamba
Pazarspor'da yeni hoca belli oldu
03 Ocak 2024 Çarşamba
Bursa'da Seçim
03 Ocak 2024 Çarşamba
Türkiye'de temel sorun prim