27 Nisan 2019 Cumartesi


OLSA DA OLUR OLMASA DA OLUR !


Birinci ligin son dört haftasına girdiğimiz şu günlerde hafta sonu oynadığımız G. Gaziantep müsabakasından altın değerinde üç puan ile dönen ekibimizde, play off mücadelesi iddamız matematiksel olarak sürse de, play off şansı en düşük ekip Boluspor olarak görünmemektedir.
 

Karşılaşacağımız üç müsabakada rakipler direkt play off kovalar iken ‘’Adanademirspor (D) Hatayspor, Altınordu (D) ‘’ bu rakiplerin puan ve saha avantajları da göz ardı edilmemelidir. Son hafta deplasmanda oynayacağımız Eskişehir müsabakası da muhtemelen iki ezeli rakip açısından da prestij mücadelesi şeklinde olacaktır. Ayrıca kümede kalma mücadelesi veren ekiplerden Afyonspor ile 21. Hafta da ‘’ Bolu da 1-1’’ berabere kalan ekibimiz, 23. Hafta da Adanaspor’a yine kendi evinde ‘’ 0-1’’ mağlup olmuştur. Giresunspor’a deplasmanda yine ‘’ 3-1’’ lik skor ile boyun eğen ekibimiz, alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren bu takımlardan maalesef üç puan çıkaramamış play off şansını bu müsabakalar sonunda yitirmiştir.

Orhan hoca ne kadar play off şansından bahsetse de bu gerçeğin bir o kadar da zor olduğu bilinmektedir. Bu gereksiz iç saha kayıpları ve yönetimin tutarsız tavrı , taraftarında yönetime ve oyunculara haklı protestoları tribünlere yansımış , sadece suçu Boluspor aşkı olan taraftar haftalardır iç saha müsabakalarında takımı yalnız bırakmışlardır. Yönetimin tamamen taraftara duyarsız kaldığı ‘’Olsa da olur olmasa da olur ‘’ mantığı güderek yaklaştığı , taraftar gruplarını dikkate almadığı gözlenmektedir. Her yıl büyük vaatler ile başlanılan sezonlarda sürekli orta sıraların takımı olmak , geçen koskoca on yılda bir arpa boyu yol alamamanın bir başarı olarak lanse edilmesi , taraftarı üzmekte kahretmektedir.

Yeni stad projesi planlanırken küstürülen taraftarı , camia’yı sekiz bin kişilik bir stada çekememenin başarısızlığı düşünülmemektedir. Her sezon onlarca gereksiz transfere imza atılarak yapılan harcamalar , sezon bitmeden valizini toplayıp giden oyuncular. ( İ.Haktan, Uğur Akdemir, Etondui ) Bir türlü profesyonelleşemediğiniz kurumsallaşamadığınız, Boluspor adını marka haline getiremediğiniz yada getirmek istemediğiniz yönetimsel sorunlar ile gelinen bu nokta da süper ligin Bolu halkı ve Boluspor için bir hayalden öte olduğunu düşünenlerdenim.

Bu sezon Akubuze , zaman zaman sorunlar yaşansa da Ümit Kurt , Guıdo Koçer ve kaleci Gökhan Değirmenci gösterdikleri performans ile takımı sürekli ayakta tutan ve alkışı hak eden oyuncular olmuşlardır. Yönetim bazın da şahsi fikrim tüm yöneticiler sınıfta kalmış en büyük ve dikkat çekici hatayı taraftarı küstürerek yapmışlardır. Sait hoca ve Orhan hocaya da verdiği katkılardan dolayı ayrıca teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.

Bu sezonun aman aman bir durum olmadıkça böyle biteceği (inşallah bitmez ve play off dan süper lige çıkılır.) Hatayspor ve Altınordu müsabakalarının puan yada puanlar açısından çok zor geçeceği kanısındayım. Yine de ekibimize bu zorlu dört haftada başarılar diler ilk altı hayallerinin gerçekleşmesini temenni ederim.


 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya-Trabzon maçı ertelendi
25 Ocak 2020 Cumartesi
Kara Kartal'ın çöküşü
25 Ocak 2020 Cumartesi
Galatasaray'da sular durulmuyor…
25 Ocak 2020 Cumartesi
Beşiktaş'ta sular durulmuyor
25 Ocak 2020 Cumartesi
Malatya'da imzalar atıldı