22 Aralık 2012 Cumartesi

OSMAN ÖZKÖYLÜ’DEN KÖYLÜCE HAREKETLER
Teknik Direktör Osman Özköylü’ye her kesimden tepkiler yağıyor.BÖYLE FAİR PLAY OLMAZ OSMAN

Sağ Kenarından şarlatanca hareketler ile her maç hakemler üstüne baskı yapan Özköylü’nün, Marka Futbol yazdıktan sonra bu defada balonu patladı.

Hemen hemen puan kaybettiği her maçta ve maç sonrasında, rakibi ve hakemleri tebrik etmek yerine hemen puan kaybı ve yenilgiye bir kılıf bulmakta gecikmeyen Osman Özköylü, gittiği her yerde şık olmayan davranışlarıyla mutlaka bir kulüp yada yöneticilerle yada rakip takımı kutlamak yerine mutlaka bir laf atma yada sataşmasıyla nam kazanmıştı.

Geçtimiz sezon  ( 2011-2012 ) Futbol sezonunda ligin 7.haftasında Denizlispor’un başına getirttirilen Osman Özköylü’ye, Denizlispor’da 5 Hafta galibiyet yüzü görmeyince ilk ,iş olarak kendinen daha evel görev yapan Türkiye’nin yetiştirdiği üst düzey teknik adamlarından Güvenç Kurtar’a yönelik sürekli hakaret içeren açıklamaları ile kamuoyunda kendine, kişiliği ile beyefendiliği ile Edirne’den Ardahan’a 75 Milyonun sevgisini saygısını vede saygınlığını kazanan Güvenç Kurtar’a yönelik açıklamaları hiç şık ve bir teknik adama yakışır cinsten hiç değildi.

Teknik Direktör Güvenç Kurtar, Türkiye Süper Ligi ve Türkiye 1. Ligi'nde çalıştığı süre zarfı içinde, Kocaelispor'u ve Diyarbakırspor'u Süper Lig'e çıkartan Güvenç Kurtar, Kocaelispor'la 1992-93 Sezonunda Sezonu 4. tamamlayarak takımını UEFA Kupası'na taşımış bir teknik direktördür.
Güvenç Kurtar, ayrıca İki kez Süper Lig'e yükselmeyi başaran 17 teknik direktörden birisidir.

Güvenç Kurtar’ın teknik bilgisini ve teknik adamlığını sorgulamak, Osman Özköylü’ye düşmez bunun kararını Türkiye’deki futbolseverlere ve futbol otoritesine düşer.  Osman Özköylü’nün çirkin benzetmeleri ve açıklamaları karşısında, Güvenç Kurtar efendiliği, kişiliği ve bey efendiliğinden asla ödün vermeyerek Özköylü’nün seviyesine inmemiş ’’Bazen susmakta çok şey söylemektir ’’ ilkesinden yola çıkarak muhattap olarak dahi almamıştır özköylü’yü.

Osman Özköylü çok defa çalıştırdığı kendi takımının taraftarı ilede maç sonrası tartışmalarda bulunmuştu.

Hemen her maç, ya hakemler ile ya tribünlerle, ya rakip takımın seyirciler veya yöneticileri ile hiçbir şey bulamadığında müsabakayı yöneten hakemler ile didişmekten kendini alışkanlık haline getiren Osman Özköylü ne yapmak istediğine kimse anlam veremiyor. Balıkesirspor ile bir maç oynanmıştı hoca yine osman özköylü idi - Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, Kırmızı Beyazlı futbolcuları sert oynayıp tekme atmakla suçlayan, Elazığspor Teknik Direktörüne 'haddini bil' diyerek sert çıktı.Sezona Elazığspor’da başladı, ligin başlaması ile birlikte alınan kötü sonuçlar ve dilini tutamaması  özköylü’nün Elazığspor’da  ligin 6.cı haftasında işine son verilmesine neden oldu. Osman Özköylü Denizlispor’un başına getirttirildi. Ligin 19. Haftasında Denizlispor’da Osman Özköylü’yü Elazığspor ile rakip yaptı. O maçta takımın kötü futboluna içerlenen ve başarısızlığı başkasına yıkmada kendine de başarıları yıkma enfüsinden asla pirim vermeyen özköylü, maçın hakemi Kutluhan Bilgiç’e şık olmayan hareketle yaptı ve maçın hakemi Kutluhan Bilgiç artık çileden çıtı ve kendisini tribünlere gönderdi.

Osman Özköylü  teknik direktörleri ( meslektaşlarını ) aşalar bünyede olmakla birlikte sürekli bir teknik direköre asla ve asla yakışmayacak açıklamalarda şarlatanca  yanlış duymadınız şarlatanca maç sonrası açıklamada bulunması çok defa hoş karşılanmamış sürekli tepkiler almıştı.

Hele ligin 24.haftasında Konya’da oynanan maç sonrasında Özköylü, Konyaspor camiasına öyle bir açıklamalarda bulunmuştu ki ( Eğer futbol buysa ve bu futbol ile Konyaspor şampiyon olacaksa bu futbola yazıklar olsun ) vede açıklamaları yaparken de ellerini masaya yumruk atarak yapması tüm Konyaspor camiasının tepkisini çekmiş, açıklamalar peşi süre sürmüştü. Konyaspor camiası tek bir ağızdan ’’Osman Özköylü Haddini Aşmıştır’’ dedi.

Öyle şıra dışı  şeyler varki bizler buradan bir kaçını size yansıttık Özköylü ile lakin daha önem arz eden durum ve Giresun’dan yankılanan bir ses var ki, bu sese kulak vermemek Türk Futbolu adına olmazsa olmazlardandı.

Giresunspor karşılamalarında Osman Özköylü takımı her iki matan 3-0 ve 6-1 galip gelerek oynattığı ve sahaya sürdüğü kadro ile tüm futbolseverlerden vede  rakibi Giresunspor taraftarından bile tam not alarak üstüne alkış almıştı.

Şimdi sizi Giresunspor taraftarının isyanına ve haykırışı olan konuya götürmek istiyorum.

Özköylü idaresinde Ligin sonlarına doğru 30.Haftada Denizlispor, Giresunspor’u sahasında 6-1 yenmişti. Ama ne hikmettir ki Giresunspor’un rakiplerine puanlar veren Denizlispor tesadüf buya Giresunspor maçında sahaya sürülen kadro ile Ligin 33. Haftasında ligde bir nevi küme düşecek 3.Takımı belirleyecek Gaziantep Büyükşehir Müsabakasında  sahaya öyle bir 11 çıkardı ki maç 2 gün gece gündüz üst üste oynansa Denizlispor gol atamazdı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’unda gol atmaya dermanı yok olsa saten son maçta izmir’de son 10 dakika oyun durur ortasağda top çevi,rmezdi, durumda böyle olunca maçta 0-0 biter ve nitekim öyle oldu.  Çünkü sahada forvet yok olanında özköylü,  Eser Yağmur’uda ikinci yarı 58.dakikada oyundan aldı. Fildişi sahilli takımı attığı goller ile sırtlayan Fildişi’li Gerard Gohou  ilk 18 lik kadroda bile yok. ( Gohou’nun her hangi bir sakatlığı, cezalığı  ve mazereti yok )

 

 Ama ne hikmetse 1 hafta sonra Gerard Gohou ve formda oyuncular özköylü tarandan, Adanaspor müsabakasında tam saha kadroda ve 3-1 Adanaspor’u yeniyor. Gohou tıpkı Giresunspor’a olduğu gibi gollerini sıralıyor iki gol birden Adanaspor filelerine gönderiyor. Böylesine formda bir golcü neden Giresunspor, Karşıyaka ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan birinin kümede kalmasına attığı gol ile etki edecek golcü futbolcu neden kadroda yok.

Acaba özköylü’nün bu Giresunspor’un averajla düştüğü ve rakibi olduğu takımlar ile özelliklede Gaziantep Büyükşehir Belediyespor müsabakasına farklı 11 ile Forvet oyuncularından yoksun ve golcü oyuncu Gohou’yu ilk 18’lik kadroya bile dahi almayışının altında, Denizlispor’da bir zamanlar görev almış Teknik Direktör Erhan Altın’ı Denizlispor camiasına lanse etmek miydi ? Yoksa şayet Güvenç Kurtar’ında bir dönemler Yardımcılığı üstlenen Teknik Direktör Erhan Altın üzerinden Güvenç Kurtar’a mesaj mıydı.


 
Giresunspor averajla küme düşüyor. Giresunspor taraftarı ise Osman Özköylü’ye tepkiler yağdırıyor ve takdiri siz kamuoyuna bırakıyoruz.

Ben Marka Futbol Giresunspor temsilcisi Apdullah Özkaya olarak,  örnek aldığım  üst düzey spor adamlarından Ahmet Özer’in bir sözü ile siz değerli futbol sverlere paylaşmaktan onur ve gurur duyacağım. Şöyle demişti Spor Adamı Ahmet Özer, ’’Karanlığın Kahpeliğe Çanak Tuttuğunu Herkes Biliyor’’ diyor. Bir başka heber’dse tekraradan sizlerle görüşmek üzere diyorum.

HABER: MARKA FUTBOL GİRESUN TEMSİLCİSİ APDULLAH ÖZKAYA

www.markafutbol.com


 

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza