25 Nisan 2016 Pazartesi

Türk Metal Kırıkkalespor 4 yıldır özlemini çektiği 3. lige sonunda kavuştu. Play-0ff maçında Afyon’da Sarayönüspor’u 3-1’lik sonuçla mağlup ederek, şampiyonluk kupasını kaldırdı.


TÜRK METAL KIRIKKALESPOR ŞAMPİYON OLDU


6. grup lideri olarak Türkiye Bölgesel Amatör Lig Play Off maçlarına katılma hakkı elde eden Türk Metal Kırıkkalespor, rakibi Sarayönü Belediyespor’u Adem ve uzatmalarda Serdar ile Bashkım Shala’nın golüyle 3-1 mağlup ederek 3.lige yükselme başarısını gösterdi.

TÜRK METAL KIRIKKALESPOR 3-1 SARAYÖNÜ BELEDİYESPOR

SAHA: AFYON YENİŞEHİR

HAKEMLER: Veli KARAKAYA ***,  Koraycan KARADERELİ **,  Yusuf Doğan ***

TÜRK METAL KIRIKKALESPOR = KÜRŞAT ***** MURAT ***** YASİN ***** SABRİ ***** ENGİN ***** ADEM *****, BAHRİ *****,(ÖMER*****) MUHAMMET ***** SERDAR ***** UĞUR ***** (BASHKİM*****) ORHAN ***** (ARDA*****)

 

SARAYÖNÜ BELEDİYESPOR = MUSTAFA ** SALİH ** AHMET ** BURÇİN ** TOLGA *** HAKKI*** MERTCAN** ABAKA*** SAMET*** SİNAN** ABDURRAHMAN***

 

GOLLER = dk. 44 ADEM, dk. 107  SERDAR, dk. 120 BASHKIM (TÜRK METAL KIRIKKALESPOR) dk. 35 ABDURRAHMAN (SARAYÖNÜSPOR


 

 4 SEZON ARADAN SONRA

2011-12 sezonu sonunda 3.ligden Bölgesel Amatör Lige düşen Kırıkkalespor bu sezon öncesinde Türk Metalspor ile birleşerek sezona başlamıştı.

Lige iddialı bir başlangıç yapan Türk Metal Kırıkkalespor 6. grupta sezonu grup lideri olarak tamamlayarak Afyon’da oynanan Türkiye Bölgesel Amatör Lig Play Off maçlarına katılma hakkı elde etmişti.


TÜRK METAL KIRIKKALESPOR 3.LİG’DE


Kendi sahasındaymış gibi kalabalık bir taraftar önünde maça çıkan T.M. Kırıkkalespor hünüz 35. dakikada 1-0 mağlup duruma düştü. Kırıkkalespor bu gole 44. dakikada Adem’in penaltı golü ile cevap verdi. Mücadelenin ilk yarısı bu skorla tamamlanırken, 90 dakika 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Mücadelenin uzatmalar bölümünde 107. dakikasında Serdar, 120. dakikasında ise Bashkım Shala meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. Mücadele bu skorla tamamlanırken Kırıkkalespor 4 sezon aradan sonra yeniden 3. lige yükselme başarısını gösterdi.

 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

08 Temmuz 2021 Perşembe
Karşıyaka başkanını seçti
08 Temmuz 2021 Perşembe
Altınordu'da giden gidene
08 Temmuz 2021 Perşembe
Halil Akbunar Göztepe'de kaldı