26 Mart 2013 Salı

Şanlıurfa'dan, Şanlıurfaspor sevdalısı Ekrem Önder Çiftci, Şanlıurfaspor yazılarıyla Ekrem Önder Çiftci sizlere ışık tutuyor. İşte Ekrem Önder Çiftci'nin kaleminden ''ŞANLI KAOS'' Muhteşem Köşe yazısı sizlerle.
 ŞANLI KAOS


Şanlıurfaspor'da yaşanan sportif başarısızlıktan dolayı bir süredir herkes suskun. Camianın medyatik isimleri köşelerine çekilmiş ,sus pus olmuş. Sadece maçtan önce “ galip geleceğimize inanıyorum” diye bir açıkla geldi kulübün başkanı Fethi Şimşek’ten diğer medyatik isimler ise TKI Tavşanlı Linyitspor karşısında puan kayıplarının sona ermesini galibiyetleri gelmesini bekliyordu herhalde medyada demeç vermek için .Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı.

Yaşanan bu kaos ile ilgili çok fazla sorular alıyorum. En sık duyduğum soru ise “ Şanlıurfaspor ligden düşer mi?” diye. Bu şekilde devam ederse evet düşer ama türkiyede liglere ayar çekenler , spor kulüplerinin yönetimlerini belirleyen gizli güçler Şanlıurfaspor’u düşürmez diye düşünüyorum.
Kısacası Şanlıurfaspor’un düşmesine izin vermezler.


Geçenler de bir haber dikkatimi çekti.. Habere göre iktidar partisinin yerel yönetimi bir rapor hazırlamış ve Şanlıurfaspor’un başarısızlığı partilerine yüzde 10-15 arasında bir oy kaybettirdiği kanısına ulaşmışlar.

Şimdi o ilginç habere gelelim…
İsmi sır gibi saklanan ve Şanlıurfa’nın en çok tıklanan internet sitesine adının açıklamamasını istemeyerek demeç veren siyasi kim?

İşte o demeç ;
“Şanlıurfaspor yönetim değişiminden sonra iyi niyetli bir yönetim geldi ama futboldan anlamadığından olsa gerek futbolculara baskı kuramadı. Biz grup lideri olmayı hedefler iken şimdi ligden düşme tehlikesi ile karşı karşıyayız. Bu durum kentte çeşitli dedikodulara neden oluyor. Zaman zaman seçmen ziyaretlerine gittiğimizde bu ortaya çıkıyor. Şanlıurfaspor’un bu gidişatı Ak Parti’ye puan kaybettirdi. Bunu rapor haline getirip Ankara’ya ilettik.”

Şimdi soruyorum bu raporu hazırlayıp Ankara’ya ileten ve isminin açıklanmasını istemeyen X siyasetçiye ;
Bundan önce ki yönetim kötü niyetli miydi?
Ya da yönetim kurulunda yer alabilmek için iyi niyetli olmak yeterli midir?
Sizin futboldan anlamak dediğiniz şey futbolcu üzerine baskı kurmak mıdır?
Şanlıurfaspor partinizin seçim vaatlerinden biri midir?
Camia içersinde ki kaos dedikoduları mı neden oluyor yoksa cesur insanlar gerçek düşüncelerimi belirtiyor?
Seçmen ziyaretlerinin konusu neden Şanlıurfaspor hiç düşündünüz mü? Bu takımını sizin bu hale getirdiğiniz için olabilir mi?
Ankara’ya rapor halinde sunduk demişsiniz şike yaptığı ispatlanan ve küme düşürülmesi gereken Fenerbahçe ‘yi düşürmediği gibi Şanlıurfaspor da düşürmemesi için yardım mı isteniz ? Ya da Ankara ‘daki bir siyasinin,bürokratın yönetemediğiniz Şanlıurfaspor’u gelip yönetmesini rica ettiniz.
Partimize %10-15 arası oy kaybettirdi denilmiş..
Bu da Şanlıurfaspor ‘un sahipsizliğinin göstergesidir!
Şanlıurfa’lı seçmenlerin %10-15 için mi Şanlıurfaspor önemli geriye kalanlar için Şanlıurfaspor ‘dan daha önemli şeyler neler?
Yukarıda sorduğum bütün sorulara yine isminizi açıklamadan cevap vermenizi bekliyorum.. İsminizi açıklarsanız da
( dipnot: yazının bu bölümü sanliurfa.com internet sitesindeki “Ak Parti’nin Urfaspor telaşı” adlı haberine itafen yazılmıştır. )

Değerli Şanlıurfaspor taraftarları TKI Tavşanlı Linyitspor maçında yuhaladığınız , küfür ettiğiniz futbolcular değildir bu başarısızlığın sorumluları.. Bu başarısızlığın sorumluları kaliteli futbolcu transfer etmek yerine yönetici transfer eden, Şanlıurfaspor maçlarında siyaseti partiler adına,şahıslar adına ilçeler adına pankartlar açan , armanın değil arpanın peşinde olan zihniyettir.

Türkiye’de artık futbol değişti. Bunu da Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü yönetemeyen Yıldırım Demirören transfer edildiği anladık.Süper Lig‘den tutun, 3.lig ‘de ki takımlara kadar futbolu bilmeyen , futboldan anlayamayan , hayatında sporun hiçbir branşında olmamış başkan ve yöneticiler transfer edilir oldu artık.

Değerli Şanlıurfa’lı hemşerilerim bakmayın siz, Şanlı kaosun içersinde bu işler böyle yürüyor demek ki. Çark işliyor, kimisi kulaklarını kapatmış çarkın gürültüsüne, kimisi bir parçası yeri geldiğinde. Gün gerçek sahibi olduğunuz takıma sahip çıkma günüdür! Biliyorum kahır artık fazla gelir size, bu Şanlı kaosun içerisinde ama Şanlıurfaspor şahısların ve siyasi partilerin üzerinde bir kurumdur.
Sistemin ne istediği, ne yapmaya çalıştığı bizleri ilgilendirmemeli. Önemli olan Şanlıurfaspor sevdalılarının ne istediği ve ne yapabileceğidir. Menfi çıkarlarınızı bir kenara bırakın ve sesinizi yükseltin.. Sesinizin bir yerlere ulaşmayacağını sakın düşünmeyin. Sadece bu seslere şimdilik kulak tıkayanların, bir kriz ortamı varken başını kuma gömenlerin ve şahsi çatışmalarını kulübe yansıtmaktan çekinmeyenlerin varlığını bilin. Ve bu kulübü bunları bilerek sevmeye ve sahiplenmeye devam edin.. Aksi takdirde Şanlıurfaspor’un ileride ki akibeti Türkiye futbolunun koca çınarları , lokomotifleri olan Sakaryaspor , Kocaelispor , Diyarbakırspor ve Ankaragücü gibi olacağını unutmayınız…

Unutmayın ki “Şanlıurfaspor Halkın Takımıdır!”

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza