13 Kasım 2012 Salı

SÖZ KONUSU ANKARA DEMİRSPOR İSE
Türk futboluna adını altın harflerle yazdıran, şampiyonluk yaşayan ve yaşatan gol kralı çıkartan Başkentin efsanesi Ankara Demirspor üzerine,  Sayın Rüya Çakır ile Türkiye’nin 1 Numaralı Futbol Sitesi Marka Futbol olarak çok özel röportaj gerçekleştirdik.


29 Mayıs 1932 yılında kurulan Ankara Demirspor, 1939, 1943, 1947, 1948, 1959 yıllarında Ankara şampiyonu olan, Ankara Demirspor 1947 yılında ise Türkiye şampiyonu olmuştu.  1962 yılında Fikri Elma ile gol kralı da çıkarmıştı.

Türk futboluna birde gol kralı çıkartan başkentin efsanesi Ankara Demirspor, 1.Ligin kurulması ile 13 yıl aralıksız 1.ligde mücadele etmiş fakat  1971 yılında küme düştükten sonra bir daha üst lige yükselememişti.

Ankara Demirspor Halen 6 branşta 350'ye yakın sporcuyla faaliyet gösteriyor. Branşlar, Futbol (profesyonel, deplasmanlı süper gençler, B genç, yıldız takımları ile futbol yaz okulu), yüzme (büyük erkekler, büyük bayanlar ve yaz okulu), halter (büyük erkekler ve yıldız), kick-boks, tekwando, boks. Ayrıca halı saha, havuz ve düğün salonu gibi sosyal tesislere sahip. Bir çok ünlü ismi Türk sporuna kazandıran Ankara Demirspor, uzun yıllar farklı branşlarda önemli dereceler almıştı.Şimdide bu köklü güzide kulüp  Ankara Demirspor’un başarısı için gece gündüze verip emek harcayan Sayın Rüya Çakır ile sizleri Ankara Demirspor üzerine çok önemli bir röportaj gerçekleştirdik. Ankara Demirspor deyince gözlerinin de ışıltı sözlerinde parıltı damlıyordu Rüya hanımın. Bayan olmasına rağmen bir çok erkeğe taş çıkartacak kadar işine ve Ankara Demirspor’a sevdalıydı Rüya Hanım. Şimdi sizleri bu özel röportaj  ile baş başa bırakıyoruz.  

1) Ankara Demirspor Türk futbolunun köklü kulüplerinden 1932’de kurulan efsane Ankara Demirspor’u birde sizin dilinizden duymak isteriz bize Ankara Demirspor’u bahseder misiniz?

- Ankara Demirspor 1932 yılında kurulan , Başkent’in en eski kulüplerinden biridir. Türk futboluna çok önemli isimler kazanmıştır. Şu an üst liglerde oynayan bir çok örneğimiz mevcut. Biz Profesyonel Futbol branşımızın yanı sıra , tam 7 tane amatör branşta hizmet vermekteyiz. Ankara Demirspor akıllarda hep kolej kültürü yaşatan imajıyla kalmıştır. Bunu halen sürdürmekte ve sürdürmek için de çaba sarfetmekteyiz.

2) Ankara Demirspor olarak hedeflerinizden bahsedermisiniz ?

- Gönlümüz Ankara Demirspor’u hak ettiği yere taşımaktan yana. Gerek tesisler,gerek yönetim ve çalışma şekliyle kesinlikle alt liglere fazla bir kulüptür. Ankara Demirspor içi her sene yeni umutlarla yola çıkıyor fakat talihsizliğimizin yakamızdan düşüremiyoruz. Bu sene için şahsım adına daha umutlu olduğumu söylemeden geçemem. Umarım şeytanın bacağı bu yıl kırılacak ve Demirspor’umuz 2.lige geri dönecek.

3)  Sizinde yer aldığınız Grubunuzu, 3.Lig 1.Grup ve takımları kısaca değerlendirmenizi istesek neler söylersiniz ?Aslında ilk bakıldığında kolay bir gruptaymışız gibi duruyor.

- Ancak ilk devrenin neredeyse sonuna gelmişken çok da çekişmeli olmayan grubumuzda liderin değişmediğini görürüyoruz. Rakiplerimiz hafife alınacak gibi değiller. Bizi zorlayacak fakat demir’i bükemeyecekler.

4)Futbol’un içinde siz değerli bayan emektarları görmek bizlere onur ve gurur verdi, öncelikle sizin için futbol takımında çalışmanın zorlukları varmıdır ? Nasıl bir duygudur ve neler paylaşmak istersiniz ?


- Elbette ilk zamanlar zorlandığım oldu. Zaten takdir edersiniz ki , bayanların futbola uzak görüldüğü bir camiadayız. Ama artık bunları aşalı çok oldu 3 senedir bu kulüpteyim. Tamamen alıştık ve ısındık.

5) Son olarak,  Türkiye’nin 1 Numaralı Futbol Sitesi  Marka Futbol aracılığı ile futbolseverlere ve de bilhassa bayan futbol severlere neler söylemek istersiniz ?

- Öncelikle Marka Futbol’a ve size işinizin kalitesine tarafsızlığına teşekkür ediyorum.3.liglerinUnutulduğu bu zamanda desteklerinizi görmek çok güzel. Futbolseverlere futbolun sadece üst liglerden ibaret olmadığını hatırlatmak isterim. Hemcinslerime gelince, bu sene bazı uygulamalar sayesinde yoğunlaşan futbol sevgilerinin tükenmemesi dileğiyle.

Haklının ve doğrunun yanında olan gücünü halktan alan Türkiye'nin 1 Numralaı Futbol Sitesi Marka Futbol olarak Ankara Demirspor'a ve örnek teşkil eden saygıdeğer hanfendi Rüya Çakır'a başarılarının devamını dileriz.

HABER: MARKA FUTBOL YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET ÖZER

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza