04 Ekim 2019 Cuma

MHK (Merkez Hakem Kurulu)’ndan şok bir karar geldi. Malatyalı Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa'nın sözleşmesini fesh etti…

SUAT ARSLANBOĞA’NIN SÖZLEŞMESİ FESH EDİLDİ


Merkez Hakem Kurulu'nun önerisi ile Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa'nın Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalamış olduğu 01.08.2019 başlangıç ve 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Hakem Sözleşmesi fesih edildi.Gerekçe olarak MHK Başkanı Zekeriya Alp'ın hakemlerin oyuncu üzerindeki otoritesinin zayıflığı olarak iddia edildi.

Beşiktaş - Başakşehir Maçındaki pasif yönetimi ile eleştirilen Arslanboğa'nın sözleşmesinin bu sebeplerle fesih edildiği spor yorumcularının ortak görüşü. Oyuncular tarafından otoritesi sarsılan hakemlerin tek tek gönderileceği gelen iddialar arasında.
 

Suat Arslanboğa Kimdir?

1978 doğumlu Arslanboğa uzun yıllar profesyonel hakem olarak süper lig’de görev yapmıştır. Baba tarafından aslen Malatya’lıdır ve Malatya’da doğmuştur.

Bir röportaj’da abisinin zorlaması ile hakem olduğunu aslında hiç hakem olmak istemediğini belirtmiştir. En önemli özelliklerinden biriside cesaretidir. Cizre, Şırnak, Silopi ve Bitlis gibi yerlerde maçlar yönetmiş, fiziki gücünü ve kuvvetini buzda kros yaparak geliştirmiştir.

Hakemliğe 1996 yılında adım atmış, ilk profesyonel karşılaşmasını 26 Ağustos 2001 tarihinde yönetmiş, Süper Lig’e ise 2007 ve 2008 sezonunda çıkmıştır.

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulundan mezun olmuştur. 6 sene memleketinin takımı Malatyaspor altyasında futbol oynayan Suat Arslanboğa Tijen Hanım ile evlidir, bu evliliğinden Seher isminde bir kızı ve Yiğit isminde bir oğlu vardır.

Haber Resim Galeri

Haber Video Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

07 Aralık 2023 Perşembe
Keçiörengücün'de Hoca Değişikliği
07 Aralık 2023 Perşembe
Taner Taşkın ateş püskürdü
07 Aralık 2023 Perşembe
Kayserispor transfer yasağı aldı
07 Aralık 2023 Perşembe
Dursun Özbek : Tarih Yazacağız