12 Mart 2013 Salı

Futbol adamlarımızdan Ferhat Direkçi'nin kaleminden ilginç, bir o kadarda keyifli, analizler ve teşhişlerle dolu yazı dizisi sizlerle.SÜPER LİGİN BÜYÜKLERİ

Büyük deyince aklınıza bir zamanların 3 İstanbul takım ve Trabzonspor geliyordur mutlaka,,yok hayır onlar, eyyamcı  hakemlerle beraber,bir türlü sporcu kimliğine bürünemeyen fedarasyonlarla beraber,çok konuşan başkanlarıyla beraber  tarih sayfalarıdaki o güzide mazilerine saygısızca kendilerini büyük sanmaya devam ediyorlar..

CUMA günü GALATASARAYA KIYAK,PAZAR GÜNÜ FENERE KIYAK,TRABZON ZATEN KENDİ KENDİNİ YEDİ BİTİRDİ..ALLAHTAN BEŞİKTAŞ BÜYÜKLÜĞÜNÜ BU YILKİ DEĞİŞİMİNE RAĞMEN SÜRDÜRMEYE İNAT EDİYOR..
 
BANA GÖRE BÜYÜK BEŞİKTAŞTIR,ANTALYA DIR,GENÇLERBİRLİĞİDİR,KASIMPAŞADIR,SIVASTIR,ESKİŞEHİRDİR,KARABÜKTÜR VE HATTA ELAZIĞDIR...
BÜYÜK DEDİKLERİMİZE BAKIN,MİLYON DOLARLARI SAYACAK FUTBOLCU ALACAKSIN,TAKIMLARIN BAŞINA MİLYON DOLAR VEREREK ÜNLÜ TEKNİK DİREKTÖRLER GETİRECEKSİN,ARKANA 50.000 TARAFTAR ALACAKSIN YETMEZMİŞ GİBİ HAKEMLERİN KIYAKLARI ARTIK ALENEN YAPILACAK VE TÜM BUNLARA RAĞMEN O KÜÇÜMSENEN TAKIMLAR PUAN ALDIĞI ZAMAN HEP BİR AĞIZDAN MAZERET ÜSTÜNE MAZERET ÇIĞLIKLARI ATILACAK..

 PUAN KAYBETTİLERMİ YORGUNDUK,ŞANSIZDIK,SAHA BOZUKTU,EKSİKTİK,YOK AKLIMIZ AVRUPA MAÇLARINDAYDI VS.VS VS  .BU MİLYON DOLARLARI BU MAZERETLER OLMASIN DİYE ALDINIZ..
 BARCELONA,REAL MADRİD JUVENTUS,LYON,BAYERN,AJAX,HER 3 GÜNDE MAÇ YAPAR HER SENE LİGİN TEPESİNDE ,MAÇLARA BAKIN 3 -4 ATAR HİÇ BİR MAZERET ÜRETMEZ..SAHAYSA SAHAYA GÖRE GİYİNİR KUŞANIR ÇIKAR,HAKEMSE HAKEME FIRSAT TANIMAZ ÇÜNKÜ EZE EZE YENER RAKİBİ..AVRUPA FUTBOLCUSU TERİNİN SON DAMLASINA KADAR KOŞAR..BİZDE BİR MESSİ OLSA ALLAH MUHAFAZA İDMANA ÇIKARTAMAZSIN..BU TAKIMLAR ÖYLE BÜYÜK OLUYOR..

 SAĞOLSUN TARAFTARLARIMIZDA FUTBOLDAN ANLAMAYAN BAŞKANLARIN GÜNÜ KURTARMA DEMEÇLERİNE İTİBAR ETMELERİ TAKIM BAŞARISIZLIĞININ SEBEPLERİNİ BAŞKA YERLERDE ARAMALARI DA CABASI...
 BU ÜLKEDE GİTTİKÇE DEĞİŞEN YÖNETİM PROFİLİ FUTBOLU UÇURUMA GÖTÜRÜYOR..NE KONUŞTUKLARINI BİLMİYORLAR ORTAMI GERMEDE ÇOK BAŞARILILAR..ÇOK İYİ İŞ ADAMI OLABİLİRLER AMA SPOR YÖNETİCİLİĞİ APAYRI BİRŞEY..FUTBOLUN DİLİNİ BİLMİYORSAN SPORCUNUN PSİKOLOJİSİNİ BİLMİYORSAN ..YAŞAMADIYSAN..SADECE KONUŞMUŞ OLMAK İÇİN KONUŞURSUN..DİKKAT EDİN ÇOĞU TAKIM YÖNETİMLERİNDE FUTBOLUN İÇİNDEN GELEN İNSAN SAYISI ÇOK AZDIR..RIDVAN,TANJU,TÜMER,ALİ,METİN,İSKENDER,HAMİ,FATİH,SERGEN,DAHA NİCELERİ..BU İNSANLARA SORUMLULUK VERİLMEDİKÇE..BAŞKANLAR PARA BENDE GÜÇ BENDE BEN BİLİRİME DEVAM ETTİKLERİ MÜDDETÇE FUTBOLUMUZ ASLA İLERLEMEZ..

 ŞİKEDEN BİLE ALNI AK PAK ÇIKAN ÜLKEMİZ FUTBOLUNDA CEZA VERMEKTEN KORKAN BİR FEDERASYON,HAKEM KOMİTELERİNİN BAŞINDA HAKEMLİĞİN H SINI BİLMEYEN BİR ADAM. KATAKULLİLERLE AVRUPAYA GÖNDERDİĞİMİZ HAKEMLERLE AVUNAN BİR KURUM..GÖZLE GÖRÜLEN OLAYLARIN GÖZ GÖRE GÖRE HASIRALTI YAPILDIĞI BİR SPOR CAMİASI ONLARCA YIL TEMİZLENMEZ (Erman hocam doğruları söyledi dokuz kövden kovuldu  ) ..KENDİNİ BÜYÜK SANANLAR HER TÜRLÜ GÜCÜ KULLANARAK KÜÇÜMSEDİKLERİ TAKIMLARA BASKI KURMAYA DEVAM EDER..500  DOLARA X TAKIMINA GELEN FUTBOLCUYU 10 MİLYON DOLAR ÖDEYEREK PARALARI ÇARÇUR ETMEYE DEVAM EDER..FUTBOLCU TRANSFERİNDEN ZERRE KADAR ANLAMAYAN İNSANLARA MENAJERLERE PARA SAYMAYA DEVAM EDERLER..

ŞU LİGE BİR BAKIN ALLAHAŞKINA ..TRABZON DÜŞME POTASINDA..KASIMPAŞA BİRAZ DAHA ZORLASA Kİ İNŞALLAH ZORLAR YADA ANTALYA YADA ESKİŞEHİR YADA HERHANGİ ANADOLU TAKIMI  (gerçi izin alamazlar ağababaların takımları varken..iki hakem kararı iki penaltı 3 tokat yallah alaşağı..)antepe geçmişte öyle kıydılar,kayseriye aynısı yapıldı,antalyaya,sıvasa,konyaya boluya,samsuna,,.

PARA VAR HAKEM KIYAĞI VAR 50.000 TARAFTAR VAR DÜNYA STARLARI VAR..SAĞOLSUN LİG TV DE VAR..AMA BÜYÜKLER HALA EZİCİ BİR ŞEKİLDE KÜÇÜMSEDİKLERİ TAKIMLARA FARK ATMIŞ DEĞİLLER..EEE..NERDE BÜYÜKLÜK..HİKMET  KARAMAN,SAMET AYBABA,YILMAZ VURAL,ERTUĞRUL SAĞLAM,FUAT ÇAPA,MEHMET ÖZDİLEK,RIZA ÇALIMBAY,MESUT BAKKAL,BÜLENT KORKMAZ VE DİĞERLERİ..SİZE BÖYLE BİR KADRO  VE GÜÇ VERSELER İNANIN FARK ATARSINIZ..ESAS BÜYÜK SİZİN TAKIMLARINIZ...

 4 BÜYÜKLER ŞANLI TARİHİMİZDE MÜTEVAZİ SAYGI DUYAN VE DUYULAN BAŞKANLARIYLA ERKEKÇE MÜCADELELERİYLE ANILIR OLDU...BÜYÜK HAKEMLER EYYAM YAPMAYAN DOĞAN BABACANLARLA,ERMAN TOROĞLUYLA,AHMET ÇAKARLARIYLA,TAKIMLARIMIZ ALİKEMAL DENİZCİ,NECATİ,ŞENOL,SERDAR,FARUK,METİN OKTAY LEFTER, CAN,ZİYA,YILMAZ,COŞKUN,ALPASLAN,NEDİM,TURGAY VE DAHA NİCELERİYLE ANILIR OLDU..UEFA KUPALARI KALDIRILDI,SÜPER KUPA ALINDI,,O KADROLARDAKİ İSİMLER NERDE...
 TÜRK FUTBOLU İNİŞ AŞAĞI GİDİYOR..BİR YERLERDE BAL TUTANLAR BAL YALIYOR..TARAFTARLAR ÖLÜYOR CEZA YOK..HAKEMLERİMİZ ABUK SUBUK KARARLAR VERİYOR..TARAFTAR CANIYLA KANIYLA YOLLARA DÜŞÜYOR KARŞILIĞINDA BAŞARI YOK..MİLLİ TAKIM EVLERE ŞENLİK..FEDERASYON,KLÜP BAŞKANLARI İŞADAMLARI MENFAATLERİ BİR NOKTADA BİRLEŞİYOR..OLANDA GÖNÜLDEN BU İŞİ İYİ NİYETLİ ALT KADEME YÖNETİCİLERE SAHADA TER DÖKEN( MİLYON DOLARLIK OLMAYAN )FUTBOLCULARA EVİNİN EKMEK PARASINI STADLARA VEREN TARAFTARLARA OLUYOR..İNANIN TEPEDEKİLERİN TAKIMININ BAŞARILI OLMASI YADA OLMAMASI O KADAR UMURLARINDA DEĞİL..BAŞARIYI İSTEMELERİNDEKİ NEDEN BİZZATİ KENDİLERİNE NE KAZANDIRACAĞIDIR..

 2.LİGDE 3 LİGDE TAKIMLARIMIZ CAN ÇEKİŞİYOR PARAYI ZOR BULUYOR DEPLASMANLAR ZULUM GELİYOR..HELE ORDAKİ HAKEM HATALARI ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ BAKAN YOK..DERTLERİNİ ANLATAMIYORLAR..TRANSFER YAPAMIYORLAR..BU ŞARTLARDA NASIL ALT YAPI OLACAKTA NASIL FUTBOLCU YETİŞECEK...

VELHASIL NERDEN TUTSAN ELİNDE KALIYOR...GERÇEKLER ACIDIR..ANLAYAN ANLAR.. ANLAMAYANA DAVUL ÇALSANDA  KULAĞI SAĞIRSA DUYMAZ .

..SAYGILARIMLA..

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza