09 Şubat 2023 Perşembe

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu. Deprem yardımlarına değinen Ağaoğlu, Basel maçının gelirlerini de destek için kullanacaklarını belirtti...
 
BASEL MAÇININ GELİRLERİ DEPREMZADELERE BAĞIŞLANACAK
 
Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamada, "Gönderilen ilk yardımlar 30-32 saat sonra zor Kahramanmaraş'a vardı. Tır sıkıntısı yaşandığı için takım otobüsümüzü yardım malzemesiyle doldurup bölgeye gönderdik. Çok kontrolsüz bir yardım malzemesi yığılması söz konusu. İnsanlar elinden geleni yapmak istiyor ama AFAD'ın ihtiyaç duyduğu malzemelere yönelirsek yardımlar daha faydalı olacak. Bu acı çok büyük bir acı. Depremler kayıt altına alındığından beri yeryüzündeki 3. büyük deprem." dedi.
 
Konferans Ligi'nde oynanacak Basel maçı için UEFA ile görüştüklerini belirten Ahmet Ağaoğlu, "Takımın psikolojisi bizimkinden farklı değil. Ülkede futbol ara versek de UEFA kupalarında maçlar devam ediyor. Bize kentin durumunu sordular ve biz de herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledik. Dolayısıyla bu maç oynanacak." şeklinde konuştu.
 
Tüm gelirlerin depremzedelere bağışlanacağını söyleyen Ağaoğlu, "Basel maçında elde edilecek gelirin tamamı depremzedelere bağışlanacak. Aynı hassasiyeti deplasmanda oynayacağımız maçta Basel'den bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Ahmet Ağaoğlu ayrıca, "Almanya'da büyük bir takımla 50.000 kişilik statta yapılacak maçın gelirinin tamamını depremzedelere bağışlanması yönünde planımız var" açıklamasını yaptı.
 

Haber Resim Galeri

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

04 Ocak 2024 Perşembe
Esenler Erokspor İddialı
04 Ocak 2024 Perşembe
Marco Paixao Şanlıurfaspor'da
03 Ocak 2024 Çarşamba
Pazarspor'da yeni hoca belli oldu
03 Ocak 2024 Çarşamba
Bursa'da Seçim
03 Ocak 2024 Çarşamba
Türkiye'de temel sorun prim