05 Eylül 2023 Salı

YOĞUN TEMPOYA MİLLİ ARA YETİŞTİ
 
Normalda boksörler,


nakavt olacakken gong çalar ve nakavttan kurtulurlar.


Takımlarımızın bir çoğuda öyle.


Takımlarımızın bu yoğun temposuna,
Milli ara yetişti.
 
Takımlarımız kamp döneminden çıktı.

Yükleme, kondisyon teknik taknik ve ağırlık çalıştılar.

Bir çok takım daha oturmadı.

Kolay değildir, kamp sonrası maç oynamak. Birde bunun üstüne bunaltıcı sıcaklar eklenince bazen futbol oynamak zor oluıyor. Şimdi arada iyi gelecektir.
 
 Her sezon olduğu gibi transferler, gidenler-gelenler derken ligler başladı. Bazı takımlarda yeni transferlerin uyum süreci boy gösterdi.

ALLAH'tan Milli ara ver ve imdata Milli ara yetişti.


GÜRSES KILIÇ'LA EYÜPSPOR-GİRESUNSPOR MAÇINI İZLEDİK
 
Hafta sonu Trendyol 1.Lig 4.'cü hafta karşılaşmasını Eyüpspor-Giresunspor müsabakasını, sportmen ve tecrübeli teknik direktör Gürses Kılıç ile protokol tribünden izledik vede takip ettik.
 
Çok güzel müsabaka oldu, futbol adına herşey vardı

Şutlar, sağlı-sollu ataklar, savunma, penaltı ve futbolun meyvesi Goller

İki takımda oyunu çirkinleştirmedi.

Oynanan futbol bu ligin üzerinde Süper Lig kalitesindeydi. 
 
EYÜPSPOR YORUMU
 
Eyüpspor çok mükemmel bir kadro yapmış ve çok iyi takım olmuş.
 
Çıkan oyuncu Caner Erkin, oyuna giren oyuncu Ömer Bayram. Çıkan oyuncu Taşkın İlter, giren oyuncu Antalyaspor'dan yeni transfer Fredy. Çıkan oyuncu Mustafa Pektemek giren oyuncu Genk'in Belçika ligindeki gol kralı Gianni Bruno.

Özetle,  bu takımın oluşumunda en büyük mimar başkan Murat Özkaya ve As başkan Fatih Kulaksız'ı kutluyorum. O Sene bu sene Eyüpspor süper lig'e. Yolun sonu şampiyonluk olur. Eyüpspor bu sezon açık ara şampiyon olur Süper Lig'e çıkar.
 
GİRESUNSPOR YORUMU
 
Giresunspor'uda, deplasmanda Eyüpspor karşısında çok beğendim. Transfer tahtası kapalı gençlerden oluşan ve yaş ortalaması 19.2 olan bir takım. Daha yeni bu lig'de oynamalarına rağmen sanki yıllardır oynuyormuşcasına azim, mücadele ve karekter koyuyorlar sahada.

Bandırma maçında çok mükemmel oynadılar fakat çok şansız ve talihsiz şekilde sahadan mağlup ayrıldılar. Hakemde faciaydı tabi.
Çok gol kaçırdılar 100%100 4 pozisyon kaçtı ve birde üstüne o maçın 4.dakikasında direkten dönen to. Ah o direk ahh, keşke o direk Koyun'a gireydi o direk dedirtti.

 Eyüp maçına gelecek olursak, Giresunspor oyunu çirkinleştirmedi.

Cesaretli ve yürekli futbol oynadı.

Giresunspor öne geçse golü yenemeden bulsa, farklı saneryo olabilirdi.

Giresunspor, Eyüpspor maçında iyi mücadele etti fakat tecrübe izin vermedi diyelim. 
 
Eyüpspor maçında da iki defa basit hata yaptı ve kalesinde golü görselerde, Giresunspor iyi yolda.

Giresunspor'un gençleri umut veriyor.

İlerisi için büyük ışık saçıyor.

Giresunspor'un bu gençleri çok can yakar, sadece biraz tecrübe ve doğru oyun.

Bir sözümde Mustafa Kaplan hocama. Hocam bu takım zamanla tecrübe kazanacak o yüzden oyunun boyunu kısalt. Alan savunması ve adam savunması üzerine yoğunlaşsak mı diyorum hani. Gücü orantılı kullanmak gerekir. Pek fazla önde 3.Bölgede basmayıpta oyunu, genelde orta alana yıksak ve 2.'ci bölgede 25 metrede oynasak vede hızlı kontra ataklarla koordineli şekilde rakibin üstüne gitsek nasıl olur Mustafa Kaplan hocam ? 

Geriden oyun kurmak yerine, tpou rakibe verse ve topun arkasına geçse Giresunspor takımı vede tıpa tıp vaktiyle Yunanistan Milli takımının 2004'de oynadığı oyunu tercih etsek. Fauller, serbest atışlar kornerler ve uzun taç atışlaruyla tehlike yaratıp ve defans arkasına atılacak uzun toplarla çok daha iyui bir hürriyete kavuşur Giresunspor'un gençleri. Seri galibiyetler gelir diye umuyorum ve ümit ediyorum.

 

Milli aradan sonra Giresunspor'un 5 maçında 10 puan bekliyorum. ''Parası olanlar değil, yüreği olanlar kazanır'' diyorum.
 
Nahid Yamak başkanı da kutluyorum.

Pırıl Pırıl ışıl-ışıl gençleri sürdü sahaya ve onlara çok iyi başkanlık yapıyor.

Ben inanıyorum ''İleri de Giresunspor Nahid Yamak başkanla, Giresunspor çicekli güzel günler görecek'' Yolun açık olsun Nahid Yamak ve yolun açık olsun Giresunspor'un gençleri.
 
 

Yazarlar

Hepsini Gör

SON HABERLER

01 Aralık 2023 Cuma
Vanspor'da Feyat Kıyak Mutluluğu
01 Aralık 2023 Cuma
Erol Can Akdağ sezonu kapattı
01 Aralık 2023 Cuma
Göztepe'den yeni proje
01 Aralık 2023 Cuma
Altay'da Profosyenel imza